Zamknij
REKLAMA

Uczcili konstytucję

17:37, 07.05.2019 | J.C
REKLAMA
Skomentuj

Było uroczyście i podniośle. Gostynin uczcił Narodowe Święto Trzeciego Maja.

Tradycyjnie obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. NMP Matki Kościoła. Następnie liczne delegacje złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem Jana Pawła II, tablicą pamiątkową przy ul. Floriańskiej i pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Nieodłącznym elementem uroczystości był przemarsz ulicami miasta oraz przemówienia okolicznościowe.

- Obecnie społeczeństwo całego kraju, w tym Gostynina składa twórcom Konstytucji hołd, dziękując za wiarę i wytrwanie. Dokument ten dawał nadzieję na przełamanie politycznej i gospodarczej słabości – podkreślił w swoim wystąpieniu burmistrz Paweł Kalinowski. – Przesłanie, które ze sobą niósł, przez lata niewoli podtrzymywało ducha narodowej jedności i dążenie do niepodległości. Konstytucja stała się fundamentem polskiego społeczeństwa obywatelskiego. Traktujmy ją jako inspirację. Nasza droga do wolności była długa. Cieszmy się więc jej zdobyczami i pielęgnujmy wartości, o które walczyliśmy od pokoleń. Dzisiejsze święto obchodzimy z dumą. Przez 228 lat zmieniły się czasy i obyczaje, ale wartości pozostały te same. Bądźmy gotowi ich bronić. Niech znów nas zjednoczą!

W uroczysty przebieg święta zaangażowały się poczty sztandarowe i mażoretki. Oprawę muzyczną zapewniła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Józefa Pakulskiego oraz chóry: "Arce Cantores", gminny "Vox Cordis" oraz parafialny.

(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

nasza biedanasza bieda

7 4

Przełamanie schematów w pomyślunku jest bardzo trudne.Owszem,jest tylko,niestety to pic.Król,co nazwiska żal wypowiedzieć,to zwykły śmieć.Reszta zgrai co targowica się zwie,to też potockie śmiecie. 20:30, 07.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyzXyz

5 7

Żeby czcić,najpierw trzeba jej przestrzegać. 15:10, 08.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Xyzdo Xyz

5 4

Ale,dużo chlasz i nie zauważyłeś,że to nie ta konstytucja! 20:45, 08.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XyzXyz

2 1

Pisowski burek,nie szczekać bo wezmę na łancuch i sie skończy-parówo!!! 18:27, 11.05.2019


nasza biedanasza bieda

4 1

Się inteligętny wie że ,strażaki ze OSP,to są wsiowe przygłupy.Ale mają zapinkę taką,że z kurnika,to ukradną każdą kurę.Ponieważ,mają błogosławieństwo,od arcybiskupa,Sławoja Głódż. 20:42, 10.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GłudżGłudż

1 3

Wy.pierdalać i nie szczekać,bo ja to jest książę,kościoła powszechnego-s.pierdalać,job twoju mać. 20:13, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone