Zamknij
REKLAMA

Powiatowe obchody Święta Policji w Gostyninie

16:02, 29.07.2019 | J.C
REKLAMA
Skomentuj

Święto Policji to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji, ale też i tych, z którymi mundurowi na co dzień współpracują. W piątek (26.07.) na Zamku w Gostyninie odbył się uroczysty apel z okazji 100. rocznicy poswatania Policji Państwowej.

Uroczystość rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Gostyninie insp. Zbigniewowi Włodkowskiemu o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu z okazji obchodów Święta Policji. Po przywitaniu ze sztandarem, odegrano Hymn RP. Następnie Komendant w krótkim przemówieniu podziękował zaproszonym gościom za wsparcie i współpracę. Słowa uznania skierował również do policjantów za ich zaangażowanie i trud włożony w codzienną pracę. Później przyszedł czas na wręczanie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe i odznaczenia związkowe.
Na obchody Święta Policji w Gostyninie zaproszeni zostali m.in. Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Marlena Mazurska, Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski, przedstawiciele władz samorządowych oraz służb i instytucji powiatowych, którzy chętnie i ofiarnie współpracują w zakresie poprawy bezpieczeństwa z Komendą Powiatową Policji w Gostyninie oraz ksiądz kanonik Jerzy Ławicki. Zebrani goście nie szczędzili słów podziękowań za dotychczasową współpracę, a także życzeń dla Policjantów.
Z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, Burmistrz Gostynina oraz Rada Miasta Gostynina ufundowali medale okolicznościowe, które zostały wręczone przedstawicielom instytucji współpracujących na co dzień z gostynińską Policją.

Burmistrz Paweł Kalinowski został odznaczony medalem za zasługi dla NSZZ (Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego) Policjantów Województwa Mazowieckiego.
Podczas całej uroczystości na Zamku wystawione było również stoisko informacyjne dla kandydatów do służby w  Policji.

Źródło: UM Gostynin

REKLAMA
(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

ZuzannaZuzanna

9 1

Brak komentarza-to też komentarz. 19:49, 29.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marekmarek

7 1

Co ma rozwoj wsi z policja czyli kawa herbata *%#)!& usmiechy i dniowka zaliczona 13:06, 30.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ze OSPZe OSP

6 1

Kiedy pomysła brak,na coś mądrego napisanie-to niech tak pozostanie. 20:57, 30.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marekmarek

7 1

Ten mlody w garniturze sie smieje bo jest w szoku ze tez dostanie medal czy narobil w Portki 12:39, 31.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wgjwgj

4 4

a czemu tak skromnie ze zdjeciami w tym roku ,nie umieszczono zadnej policjantki a pracuje kilkanascie a gdzie parytet 18:27, 31.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ich biedaIch bieda

5 2

Ale zapinka,jest takaja,co ZSL ,co na PSL się przeflancował,to teraz się przeflancował na tęcze.Se uważa,że na wsi,to mieszkają pedały-ale się mocno myli. 21:05, 31.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone