Zamknij
REKLAMA

Wcześniej zarośnięty i zaśmiecony. Teraz nabiera nowego wyglądu i staje się miejscem do spotkań mieszkańców

12:45, 13.09.2019 | J.C
REKLAMA
Skomentuj

Przy ulicy Wojska Polskiego w Gąbinie jest wszystkim znane duże zagłębienie, które powstało gdy wydobywano tam glinę. Mieszkańcy nazywają go po prostu "dołkiem" lub "gliniankami". Na popularnym gąbińskim dołku dzieci jeździły na sankach. Było tam też boisko do siatkówki i piłki nożnej. Wszystko szybko jednak zarosło krzakami i małymi drzewkami. Nie zabrakło również dużej ilości śmieci. Od poprzedniej jesieni sytuacja się diametralnie zmienia.

Jesienią poprzedniego roku, z inicjatywy władz miasta i przy udziale mieszkańców podjęto inicjatywę stworzenia w opisywanym miejscu górki saneczkowej. Jeden z radnych wraz z mieszkańcami oczyścili teren z krzaków, gdzie miała powstać górka. Następnie wyrównano skarpę aby jazda na sankach była jak najbardziej atrakcyjna. Zima choć niezbyt obfita w śnieg pokazała, że pomysł był trafiony. Dzieci i dorośli korzystali z górki od rana do wieczora.

Wiosną tego roku podjęto kolejne inicjatywy. Postanowiono oczyścić "dołek" z krzaków, chwastów i małych drzewek. Wyrównano skarpy i oczyszczono teren ze śmieci. Na prowadzenie prac udało się pozyskać wsparcie finansowe z programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji FLZP Młodzi Razem i Powiatu Płockiego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Po oczyszczeniu terenu powstał tam mały tor rowerowy i profesjonalne boisko do siatkówki plażowej. Boisko wypełnione jest blisko 200 tonami piasku, który przekazali sponsorzy.

Inicjatywy podejmowane przez władze miasta przy współpracy z mieszkańcami dają dobry efekt. Dzięki temu miejsce, które odstraszało mieszkańców teraz ich przyciąga i zachęca do aktywnego spędzania czasu z rodzinami. Powstałe tam boisko może być również fajną atrakcją dla grup zorganizowanych.

(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

PozdroPozdro

3 3

Ognisko palą,zadymiają i co na to ekologowie z PSL i OSP ? Są to jednak ryzykanci ponieważ ORMO zawsze w wydaniu OSP czuwa. 20:40, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyzXyz

4 0

Janek Ormowiec czuwa!!! 11:13, 14.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kurde uchoKurde ucho

1 1

Nasz sąsiedni portal,to obcję polityczną zmienił.Był PO-wy,ale wy kombinował,że z PiS,będzie jemu lepiej.Po wyborach,to może -lepiej nie wspominać. 20:59, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BogdaBogda

2 1

To miejsce było ostoją dzikiej przyrody, ale oczywiście to przeszkadzało. Wycięto drzewa i "zagospodarowano" teren. Wygląda to okropnie!!! Jeszcze jakieś "mądre" pomysły? 08:56, 20.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone