Zamknij
REKLAMA

Władze doceniły zdolną młodzież i promotora kultury

15:44, 29.10.2019 | J.C
REKLAMA
Skomentuj

W zeszłym tygodniu podczas obrad sesji Rady Miejskiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla najzdolniejszych uczniów z naszego miasta, a także medalu "Za zasługi dla Miasta Gostynina".

Z rąk Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gostyninie Andrzeja Redera zarówno nagrodzeni uczniowie jak i ich dumni rodzice otrzymali dyplomy, gratulacje i jednorazową nagrodę pieniężną.

Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla uczniów, których zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą się poszczycić znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi. Promowanie młodych uzdolnionych mieszkańców Miasta Gostynina ożywia pozytywną rywalizację, sprzyja rozwijaniu uzdolnień i zainteresowań a także zwiększa szanse edukacyjne młodych ludzi.

Zgodnie z Regulaminem Stypendium Miasta Gostynina dla najzdolniejszych uczniów - Uchwała Nr 394/LXXVII/2018 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 24 maja 2018 roku, stypendia za rok 2018/2019 otrzymali:

1. Małgorzata Cichońska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie – Stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe.

2. Bartłomiej Kapturowski - uczeń klasy gimnazjalnej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - Stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe.

3. Zuzanna Koczaska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie i Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie – Stypendium za szczególne osiągnięcia artystyczne.

4. Mateusz Sylwester Mularczyk – uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie – Stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce

5. Antonina Osmolak – uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie – Stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe.

6. Weronika Stańczyk – uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie i Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie – Stypendium za szczególne osiągnięcia artystyczne.

7. Wiktor Węglewski - uczeń klasy gimnazjalnej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - Stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce.

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej został wręczony również medal "Za zasługi dla Miasta Gostynina". Otrzymał go Michał Pilichowicz w uznaniu za krzewienie kultury na terenie naszego miasta.
Pan Michał Pilichowicz jest pomysłodawcą i dwukrotnym opiekunem artystycznym Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów AVIS CANTORES. Celem festiwalu jest promocja i popularyzowanie muzyki chóralnej nie tylko w Gostyninie, ale również w regionie. Poziom artystyczny wydarzeń zawsze zdobywał uznanie Jury składającego się z profesjonalnych muzyków i cenionych chórmistrzów.

Źródło: UM Gostynin

(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

OctoberOctober

7 5

Największe,stypendium to temu z prawego rogu się należy,za krzewienie komunistycznej lewizny. 20:11, 29.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

Promotor kultury. Jakie miasto taki i promotor!!!! Swój swego na swoim poziomie bierze!!! 17:55, 10.11.2019


marek marek

6 4

A moze Reder zorganizuje wycieczke do Izraela 11:25, 31.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mania Namania Na

4 2

Reder,to jak nasz cały śmieszny Gostynin.Wpierw,to członek SD,niby nie komuch,ale?Następnie to se kombinował we te i we we te.Na mszach se uczestniczy zbiorowo.Jak tak dalej pójdzie to cesarzem naszego miastka zostanie. 21:30, 09.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

melermeler

4 2

Ono znaczy reder,to sawsze dwa buty lewe ma.Nawet kpiny były takie -że to takie,łapciątko. 22:16, 09.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nasza biedaNasza bieda

4 2

Się rederowi przypomina,że śnieciowi to we dup.ę właził.Przykre to,że to taki gostyniński
PiS. 22:51, 09.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone