Zamknij
REKLAMA

Będą nowe przebudowy ulic

15:30, 08.11.2019 | J.C
REKLAMA
Skomentuj

31 października burmistrz Paweł Kalinowski podpisał umowy na przebudowy trzech dróg w Gostyninie. Jak nowe będą ulice Prusa, Kochanowskiego oraz Kopernika.

Wykonawcą ulic Prusa i Kochanowskiego będzie firma Global System z Gostynina. W zakres budowy ul. Prusa wchodzą m.in. wykonanie wyrównania i uzupełnienia istniejącej podbudowy drogi, nowej nawierzchni bitumicznej jezdni i skrzyżowań, nawierzchni chodników i zjazdów z kostki betonowej; wykonanie nowych odcinków chodników i poszerzeń chodników oraz utwardzeń, nowych zjazdów oraz oznakowania poziomego i pionowego.

Zakres robót przebudowy ul. Kochanowskiego obejmuje m.in. wykonanie nowej nawierzchni zjazdów z kostki betonowej, nowych odcinków chodników oraz oznakowania poziomego i pionowego.

Koszt inwestycji to ponad 1,4 mln złotych. Projekt dofinansowany w 70 proc. ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Z kolei za ul. Kopernika weźmie się gostyniński Hydropol. W zakres inwestycji wchodzą m.in. wykonanie robót ziemnych, studni oraz studzienek kanalizacji deszczowej z wpustami, nawierzchni drogi, nawierzchni chodnika i zjazdów, oznakowania poziomego i pionowego. Roboty mają zostać zakończone do końca czerwca 2020 r.

Koszt przebudowy ul. Kopernika to ponad 355 tys. zł. Także ten projekt dofinansowany jest ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Źródło: UM Gostynin

(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone