Zamknij
REKLAMA

Gostynin oddaje cześć Powstańcom

16:01, 23.01.2020 | J.C
REKLAMA
Skomentuj

W Gaśnem odbyły się wczoraj obchody 157. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego, będącego walecznym aktem odrzucenia niewoli rosyjskiej i próbą wskrzeszenia Niepodległej Polski.

Jak informuje Urząd Miasta w spotkaniu uczestniczyli m.in.: Burmistrz Paweł Kalinowski, Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski, Marlena Mazurska kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin Jacek Liziniewicz, ks. dziekan Ryszard Kruszewski oraz mieszkańcy Gostynina.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu, a następnie przemówienie wygłosił pan burmistrz i pan wójt. W swojej wypowiedzi burmistrz zwrócił uwagę na to, że na Powstanie Styczniowe nie możemy patrzeć tylko i wyłącznie przez pryzmat olbrzymich strat, zniszczenia dorobku materialnego, przygnębienia, traumy narodowej. Należy na nie patrzeć jak na wielkie dziedzictwo, wychowujące kolejne pokolenia.

Natomiast wójt Edmund Zieliński przybliżył historię Powstania Styczniowego. Głos zabrał także Nadleśniczy Jacek Liziniewicz.

Następnie po modlitwie, którą za poległych odmówił ks. dziekan Ryszard Kruszewski, delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Tym akcentem uroczystość dobiegła końca.

(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

WiemWiem

4 2

Wcale dużo ludzi nie było, ogłoszeń o mszach patriotycznych nadal nie ma. 20:11, 23.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

patriotapatriota

1 0

Nic patriotycznego, żadnego wojska, same urzędasy ze swoimi drętwymi gadkami takimi samymi od lat...😠 odfajkowali i tyle.....wiocha..😠.Popatrzcie na uroczystości w innych miejscowościach... Za co oni biorą kasę...żadnych nowych pomysłów😡 10:01, 30.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnetaAneta

1 0

A przemówienia Wójta i Burmistrza były plagiatami!!! 10:13, 31.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WawrzonWawrzon

0 0

Mnie to wsio ryba. 13:58, 02.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone