Zamknij
REKLAMA

Znudziła mu się kwarantanna, teraz zapłaci... 20 tys. złotych!

10:42, 05.05.2020 | J.C
Skomentuj
REKLAMA

Głęboko do kieszeni sięgnąć będzie musiał 30-latek, który mimo nakazu izolacji, postanowił nie przestrzegać obowiązku kwarantanny. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny nałożył na niego karę pieniężną aż 20 tysięcy złotych.

Gostynińscy policjanci już od kilku tygodni odwiedzają osoby, które objęte zostały obowiązkiem domowej izolacji. Funkcjonariusze zachowując niezbędne środków ostrożności sprawdzają, jak realizowany jest ten wymóg w praktyce. Niestety zdarzają się przypadki skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań, co ma swoje odzwierciedlenie w nakładanych karach.

- 30-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego znudził się odbywaniem kwarantanny. Mężczyzna postanowił samowolnie oddalić się z zadeklarowanego miejsca pobytu, na dodatek nie miał zamiaru powrócić pod wskazany adres. Przeprowadzona kontrola przez mundurowych potwierdziła, że mężczyzna nie przestrzega obowiązku kwarantanny - mówi mł. asp. Żaneta Kołodziejska z KPP Gostynin.

O rażącym naruszeniu został powiadomiony Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płocku, który na podstawie decyzji 21/2020 nałożył na 30-latka karę pieniężną w wysokości 20 tys. złotych.

Policjanci apelują: pozostańmy w domu i stosujmy się do ograniczeń, jakie wprowadzone zostały na terenie naszego kraju.

- Tylko odpowiedzialna i zdyscyplinowana postawa uchronić może nas i osoby dla nas najbliższe przed zakażeniem koronawirusem. Pamiętajmy także, że nieprzestrzeganie zasad kwarantanny narazić może nas na poważne konsekwencje, również finansowe - podkreśla mł. asp. Kołodziejska.

Fot. ilustracyjne/ Komenda Główna Policji

(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

czytelnikczytelnik

5 1

byłem wczoraj a kauflandzie widziałem co najmniej 3 osoby bez masek nikt tego nie pilnuje. 15:37, 05.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kurka wódkaKurka wódka

2 0

Ty czytelnik,to stary jesteś chłop i nie wiesz ,że moda się zmienia.Ale mnie ciebie żal,że takim jesteś SB-kiem i ciągle donosicielem. 20:41, 05.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ano takAno tak

1 0

Zaprawdę powiadam wam, sprawa jest poważna.Nie jaki Gunter Fuchs,co ten pomnik kostką brukową okleił -to się skarży,że sam jego farbą nie oblał. 20:56, 05.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

16 wrzesień16 wrzesień

1 1

Zapewne ojciec Guntera Fuchs,nie przekazał jemu tej wiedzy jak fiurera kochał i szanował.
21:15, 05.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA