Zamknij
REKLAMA

Pracownicy ZUS dostaną podwyżki. Zagrozili paraliżem wypłat...

19:33, 15.05.2020 | J.C
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 30 tys. pracowników dostanie nawet o kilkaset złotych miesięcznie więcej za pracę na zmiany przy wypłacie wsparcia dla biznesu - podaje dziś "Rzeczpospolita". Ma to być efekt ultimatum związku zawodowego, przez który na włosku zawisła wypłata świadczeń postojowych dla przedsiębiorców.

Podwyżki dla pracowników ZUS obiecano jeszcze w 2017 roku, jednak ich wypłata zawisła na włosku z powodu kryzysu ekonomicznego wywołanego epidemią Covid-19. Rząd przewidział nawet w tarczy 2.0 uchwalonej przez Sejm w połowie kwietnia rozwiązania pozwalające na cięcie wynagrodzeń i zwolnienia pracowników administracji publicznej. Taki stan rzeczy był nie do zaakceptowania przez samych pracowników ZUS. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", Związek Zawodowy Pracowników ZUS wymusił wypłatę podwyżek stawiając twarde warunki.

- Związkowcy wyznaczyli termin do 15 maja na przedstawienie decyzji zarządu ZUS i w razie odmowy zapowiedzieli przeprowadzenie strajku w ciągu najbliższych 14 dni. Oznaczałoby to wstrzymanie rozpatrywania wniosków przedsiębiorców o wypłatę postojowego i zwolnienie ich ze składek ZUS w czasie kryzysu - podaje "Rz".

Podwyżki nawet do 500 zł miesięcznie mają trafić do pracowników, którzy "się wykazali". Dostanie je około 80 proc. z 44 tys. osób, czyli ok. 30 tys. pracujących obecnie w ZUS.

Więcej na ten temat w w artykule "Rzeczpospolitej".

(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MmmmmMmmmm

2 2

A niby co oni takiego robią by w dobie pandemi rzadac podwyżek to co mają powiedzieć osoby pracujące w szpitalach 20:28, 15.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA