Zamknij
REKLAMA

Specjalne zalecenia dla kąpielisk

14:26, 03.06.2020 | J.C
Skomentuj
REKLAMA

- Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a my przypominamy, że najlepszym sposobem na wypoczynek jest kontakt z przyrodą, której na szczęście w naszych okolicach nie brakuje - podkreśla Urząd Miejski w Gostyninie. Należy pamiętać jednak o obostrzeniach związanych z koronawirusem.

- Jak co roku, przygotowujemy się na otwarcie jedynego miejskiego kąpieliska nad jeziorem Bratoszewo, gdzie latem można bezpiecznie popływać pod okiem ratowników, wypożyczyć rowerek wodny, pograć w "plażówkę" lub poleniuchować na piasku i bezkarnie korzystać z promieni słonecznych - podaje UM Gostynin.

W tym roku jednak, ze względu na pandemię, kąpieliska muszą spełniać szereg zaleceń wydanych przez Główny Inspektorat Sanitarny. Najważniejszą kwestią jest zakaz korzystania z kąpielisk i plaż przez osoby, które przebywają w izolacji domowej bądź na kwarantannie albo mieszkają z taką osobą lub też miały kontakt z kimś podejrzanym o zakażenie. Nie mogą korzystać także osoby z objawami infekcji czy choroby zakaźnej. Wszyscy przebywający na terenie kąpieliska – o ile nie mieszkają razem – muszą zachować tzw. dystans społeczny (jaki w danym momencie obowiązuje) – zarówno na plaży, jak i w wodzie. Należy unikać tłoku, a także stosować wymagane środki ochrony osobistej. GIS zaleca korzystanie z własnych koców, ręczników, mat, leżaków czy sprzętu do nauki pływania. Przypomina też, że należy często myć i dezynfekować ręce.

(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Się cieszęSię cieszę

1 0

Się cieszę,jak nie wiem co.Pojawiły się nowe bilbordy,z tym onym -nie wymownym.Znaczy kolejnym śmierdzielem. 21:31, 11.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA