Zamknij
REKLAMA

Nie żyje osoba zakażona koronawirusem

13:19, 29.06.2020 | J.C
Skomentuj
REKLAMA

Przedstawiamy komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 29 czerwca dotyczący sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu gostynińskiego związanej z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13:00 w dniu 29 czerwca:

  • Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 165 / 5
  • Liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 10 / 0
  • Liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
  • Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 2 / 2
  • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / 0
  • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim (ostatnia doba): 19 / 0
  • Liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / 1
  • Liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 8 / 0

Ponadto Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie informuje, że w izolacji domowej na terenie powiatu gostynińskiego przebywa 9 osób - pracowników DHL w Sochaczewie. Ze względu na zarejestrowane ognisko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w DHL w Sochaczewie dochodzenie i postępowanie epidemiologiczne w tej sprawie prowadzi właściwy terenowo Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie. W związku z tym te osoby wykazane są w statystyce  / meldunku epidemiologicznym PSSE w Sochaczewie.

Stan zdrowia tych osób pozwala na izolację domową, wszyscy pozostają pod nadzorem epidemiologicznym Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie oraz są w stałym kontakcie z lekarzami podstawowej opieki medycznej.

Mieszkańcy powiatu gostynińskiego, którzy przebywali w bliskim kontakcie z osobami zakażonymi koronawirusem SARS-CoV-2 zostali objęci obowiązkową  kwarantanną domową.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00.
Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:
- www.gis.gov.pl
- www.gov.pl/web/zdrowie

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Służby apelują o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

LolLol

3 0

Nie ma żadnego kontaktu z lekarzem podstawowej opieki medycznej ,nikt się tymi ludźmi nie interesuje proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. 13:38, 29.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GustyniakGustyniak

1 0

Powiadają,na naszej wsi,że ŚNIECIU,to lata w piechomajtkach.Uciecha jest też taka,że PO też w takich majtach lata. 21:22, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do lolDo lol

1 0

NIE pij ,tak dużo bimbru ,to problemu ze zdrowiem,mieć nie będziesz. 20:27, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA