Zamknij
REKLAMA

Narodowe Czytanie w bibliotece

15:36, 08.09.2020 | J.C
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę 5 września o godz. 16.00 odbyła się IX edycja Narodowego Czytania.  - W tym roku wspólnie czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego - informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Gostyninie.

W czytaniu wzięli udział m. in. przedstawiciele władz miasta, nauczyciele, uczniowie, młodzież, poeci, czytelnicy, bibliotekarze i przyjaciele biblioteki. Wspólnie odczytaliśmy V aktów. W tym wyjątkowo trudnym czasie podjęliśmy się wspólnego czytania tak wybitnego wieszcza jakim jest Juliusz Słowacki. W trakcie usłyszeliśmy utwory w wykonaniu Sylwii Kogucińskiej: „Prząśniczka”, „Pieśń Wieczorna” Stanisława Moniuszki, „Gdy ostatnia róża zwiędła” Ignacego Jana Paderewskiego. Sylwia Kogucińska uczy się śpiewu solowego pod kierunkiem pani profesor Anny Jeremus Lewandowskiej w Szkole Muzycznej w Gąbinie. Akompaniował pan Maciej Milczarek – nauczyciel klasy fortepianu w Miejskiej Szkole Muzycznej I stopnia w Gostyninie.

Narodowe Czytanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Była także możliwość obejrzenia wystawy o Jakubie z Gostynina patronie z biblioteki oraz otrzymania pamiątkowego stempla.

Fot. Szkoła Podstawowa nr 1 Gostynin

(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ZuzannaZuzanna

1 1

Napisanie,dobrego komentarza jest trochę trudne.Mimo wszystko,pozdrawiam-to towarzystwo. 22:04, 08.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA