Zamknij
REKLAMA

Młodzi wyszli na ulice

11:40, 22.09.2020 | J.C
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę, 19 września uczniowie gostynińskich szkół podstawowych wraz z opiekunami musieli się wykazać inteligencją, wiedzą, a także sprawnością fizyczną podczas Wielopokoleniowej Miejskiej Gry Terenowej. Pomysłodawca scenariusza Robert Idzikowski przemycił dawkę wiedzy o historii naszego miasta podczas znakomitej zabawy.

- Uczestnicy oprócz poznania miasta od podszewki, zwrócili uwagę na jego ukryte walory i subtelności, a nie tylko na popularne miejsca przez wszystkich dobrze znane. Zachęceni do wejścia w relację z mieszkańcami, obudzili ducha rywalizacji w przyjaznym wydaniu - informuje Urząd Miasta w Gostyninie.

Trzyosobowe drużyny przemierzały miasto poszukując zagadek historycznych związanych m.in. z ojcem siedmiokrotnej medalistki igrzysk olimpijskich, czy z właścicielem ulubionej klaczy Fantazji. Na koniec zmagań wszyscy zostali zaproszeni na wspólny posiłek.

- Sobotnie atrakcje w ramach projektu "ŚwiętujeMY Cud nad Wisłą" wzbudziły wiele emocji. Mamy nadzieję, że udział w grze miejskiej otworzył przestrzeń do refleksji nad dziedzictwem przeszłości z myślą o teraźniejszości i przyszłości. Dziękujemy firmie Kellogg`s za wsparcie i przekazanie tub z chipsami ziemniaczanymi Pringles dla uczestników Wielopokoleniowej Miejskiej Gry Terenowej - podkreśla UM Gostynin.

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej".

(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA