Zamknij
REKLAMA

Brawura pozbawiła ich prawa jazdy

12:57, 13.10.2020 | J.C
Skomentuj
REKLAMA

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zatrzymali prawo jazdy aż trzem kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli obowiązujące ograniczenie prędkości. Najbliższe trzy miesiące ,,odpoczną” od kierownicy.

Zbyt wielka brawura doprowadziła do utraty prawa jazdy. Mowa tu o trzech kierowcach, którzy w miniony weekend stracili prawo jazdy. Kierowcy zbagatelizowali obowiązujące ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Zostali zatrzymani do kontroli drogowej przez policjantów drogówki.

Niechlubnym rekordzistą był 68-letni kierujący kią, który pędził z prędkością 116 km/h. Nie chcąc być gorszym 61-letni kierujący saabem, oraz 54-letni kierujący mercedesem poruszali się z prędkością 110 km/h. Prawo jazdy zostało im zatrzymane na 3 miesiące. W tym czasie nie mogą prowadzić pojazdów mechanicznych, a jeśli wpadną na kontroli drogowej, okres ten wydłuża się automatycznie do 6 miesięcy. Druga "wpadka" skutkuje trwałym odebraniem uprawnień i koniecznością ponownego zdania egzaminu.

- Miejmy zawsze na uwadze, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej - mówi asp. Żaneta Kołodziejska z KPP Gostynin.

(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA