Zamknij
REKLAMA

Dwie dzielne kobiety ujęły nietrzeźwego kierującego

13:34, 14.10.2020 | J.C
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 34-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego, który został ujęty przez dwie kobiety. Taka postawa mieszkanek powiatu gostynińskiego godna jest naśladowania.

Wczoraj w nocy dyżurny gostynińskiej komendy został poinformowany, że w miejscowości Choinek został ujęty nietrzeźwy kierujący toyotą. Na miejsce został wysłany patrol policji. Według relacji zgłaszających wracając do domu w miejscowości Choinek zauważyły częściowo znajdujący się poza drogą pojazd toyota, którego kierujący próbował wjechać na drogę. 22– i 27–latka nie wiedząc co się stało postanowiły udzielić pomocy kierującemu. Po otworzeniu drzwi od strony kierowcy od siedzącego za kierownicą pojazdu mężczyzny poczuły alkohol. Kobiety natychmiast zabrały kluczyki od pojazdu udaremniając dalszą jazdę kierującemu i przekazały je przybyłym na miejsce policjantom. 34-latek został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyznę przewieziono do komendy, gdzie został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzut. Zachowanie kierowcy oceni sąd.

Obywatelska postawa mieszkanek powiatu gostynińskiego zasługuje na pochwałę. Dzięki szybkiemu i stanowczemu działaniu nie doszło do tragedii. Zgodnie z prawem każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Glupie sukiGlupie suki

1 0

Konfitury 06:08, 25.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JuziuJuziu

1 0

Zapewne,byłe brzydkie i nie dostały co chciały.Znaczy pod kablowały. 20:06, 25.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA