Zamknij

Wygrała z bólem: Kasia Pakulska znów w czołówce

13:11, 11.06.2018 | B.N
REKLAMA
Skomentuj

Poobijana, lecz szczęśliwa - Kasia Pakulska zacisnęła zęby i jako druga wśród kobiet przejechała linię mety w trakcie Mtbcross Maraton w podkieleckim Piekoszowie. 

Wczoraj w podkieleckim Piekoszowie, w Górach Świętokrzyskich odbyła się kolejna edycja Mtbcross Maraton. Jak na góry przystało, na zawodników i zawodniczki czekała ciężka i wymagająca trasa, a wyzwania nie ułatwiała wysoka temperatura.

Po serii dwóch upadków w Gdańsku i Lipnie, podczas których Kasia Pakulska złamałam kierownicę i mocno ucierpiały jej żebra, śledziona i lewa noga, ten start był dla niej występem kontrolnym.

- Chciałam pozbyć się z głowy blokady spowodowanej tymi upadkami i przełamać się, a nie ma na to lepszego sposobu niż ponowne zmierzenie się z wyścigiem - wyznaje gostynińska kolarka. 

Cel Kasi na ten start był jeden: spokojnie, a przede wszystkim bezpiecznie przejechać trasę. 

Już od początku wyścigu, kurz spowodował, że widoczność była niemalże zerowa. Kasi zapaliła się lampka kontrolna i asekuracyjnie przejechała ten odcinek, bez przepychanek. Dalszą cześć trasy jechała już swoim tempem, bez szarży, choć na dziurach i korzeniach mocno odczuwała skutki ostatnich upadków. Do tego upał i spiekota sprawiły, że był to dla niej wyjątkowo ciężki wyścig, lecz mimo to na metę dojechała 2 wśród Kobiet.  

- Obite żebra będę odczuwała jeszcze przez dłuższy czas, ale myślę, że najgorsze już za mną. Mam tylko nadzieję, że limit wypadków i kontuzji wyczerpałam już w tym sezonie. - komentuje cyklistka. 

Najbliższy wyścig z udziałem Kasi Pakulskiej już w najbliższą sobotę w Trąbkach Wielkich k. Gdańska z cyklu Vienna Life Lang Team Maraton do obejrzenia w TVP SPORT.

 

 

(B.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

On33On33

3 3

Wielka zawodniczka a upadki zalicza zalosne 19:52, 13.06.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LegionLegion

2 1

Ty jestes żałosny a na dodatek sie nie znasz na tej dyscyplinie sportu a jest bardzo ciężki ale przyjemny 21:45, 14.06.2018


MarcinMarcin

2 2

Wielkie brawa sie należą brawo mistrzyni 21:40, 14.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WawrzonowaWawrzonowa

2 2

Czosnkiem,dupe posmaruje,to jej przejdzie. 21:43, 14.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone