Zamknij

Elektryczniak lepszy od szkół z Płocka

12:15, 27.04.2018 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Prawie dwa miesiące trwają rozgrywki, w których uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Płocka i regionu walczą w grze Counter-Strike: Global Offensive. Po siedmiu kolejkach prowadzi ekipa Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie. 

– Chcemy promować sporty elektroniczne w Płocku i pobliskich miastach – mówi Szymon Łabiński,  jeden z organizatorów rozgrywek. – Nie ograniczamy się tylko do ligi szkolnej. Co jakiś czas organizujemy rozgrywki dla całej społeczności, o których można przeczytać na stronie pmle.pl.

W rozgrywkach szkolnych drużyny walczą systemem każdy z każdym. Kiedy zakończy się sezon zasadniczy, tabela podzielona zostanie na dwie grupy – górna powalczy o finały, a dola o pamiątkowe nagrody. Cztery najlepsze ekipy zagrają w finale, który odbędzie się 15-16 czerwca w Galerii Wisła z udziałem publiczności. Łączna pula nagród dla czterech najlepszych ekip przekracza 5 tysięcy złotych.

– Poziom drużyn mocno nas zaskoczył. W lidze gra kilku bardzo utalentowanych graczy. Niestety, z rozgrywek zrezygnowali już uczniowie z Ekonomika i IV Liceum, którzy mocno odstawali od reszty stawki – komentuje Szymon Łabiński. – W trakcie wielkiego finału oprócz samej gry w galerii do dyspozycji będzie wiele innych atrakcji związanych ze sportami elektronicznymi. Nie zabraknie zawodników Wisły Płock w grze FIFA. Coś dla siebie znajdą również fani oldschoolowych gier.

(T.P)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

FlorianFlorian

0 0

Brak komentarza,to też komentarz. 21:02, 04.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stetystety

1 0

Zapewne,najlepszy w kłamaniu i oszukiwaniu. 22:07, 30.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone