Zamknij

[ZDJĘCIA] Za nami "FAN" Festyn Rodzinny

10:47, 11.09.2018 | J.C
REKLAMA
Skomentuj

Projekt „FAN” Festyn Rodzinny - Festyn Antynałogowych Nowinek został zrealizowany 9 września br. w ramach konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Gostynina w zakresie zadania: Przeprowadzenie kampanii społecznej na rzecz promowania abstynencji, zdrowego stylu życia i budowania silnych więzi rodzinnych.

Celem projektu było poinformowanie mieszkańców Gostynina o możliwościach uzyskania pomocy w obszarze dotyczącym problemu uzależnień i przemocy domowej, w tym podanie informacji o konkretnych punktach w Gostyninie, gdzie można uzyskać pomoc w przedmiotowych problemach; dotarcie do jak największej liczby mieszkańców z w/w przekazem informacyjnym; promowanie abstynencji i zdrowego stylu życia, które służą budowaniu dobrych relacji rodzinnych; budowanie więzi rodzinnych poprzez wspólne uczestnictwo w imprezach kulturalno-rekreacyjnych, jako ciekawej formy spędzania czasu  wolnego oraz sprzyjających rozwojowi zainteresowań; integracja międzypokoleniowa propagująca trzeźwość i zdrowy styl życia.

Projekt adresowany był do mieszkańców Gostynina - dzieci, młodzieży, dorosłych w tym seniorów. „FAN” Festyn Rodzinny - Festyn Antynałogowych Nowinek, to impreza jednodniowa, która odbyła się na terenie Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie w godz. 15.00-22.00. Atrakcyjny i wszechstronny program imprezy przyczynił się do dużej frekwencji mieszkańców naszego miasta.

W trakcie festynu odbyły się: FANtastyczne zabawy tematyczne - atrakcje rekreacyjne integrujące rodzinnie - międzypokoleniowo propagując trzeźwość i zdrowy styl życia (mega bańki, malowanie buziek, balonowe szaleństwa). W FANkąciku kulinarnym uczestnicy imprezy wspólnie biesiadowali przy grochówce i kiełbaskach z ogniska. Nasze Pasje, to propozycje działań mieszkańców Gostynina, którzy zaprezentowali swoje pasje, a wśród nich:  muzyczne - Miejska Orkiestra Dęta, wokalne Zuzanna Majchrzak, Julia Falkowska, Konrad Kolasiński; taneczne - tancerze z Disco Dance z Miejskiego Centrum Kultury oraz sekcji tańca w kręgu Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku; teatralne - artyści z kabaretu „Zwierciadło” z GUTW; motocyklowe - motocykliści z Gostynina i okolic, którzy zaprezentowali piękne motocykle; sportowe - mieszkańcy, którzy lubią ruch uczestniczyli w rywalizacji; czytelnicze - kącik czytelniczy i malarskie - mieszkańcy wzięli udział w konkursie na projekt pomalowania fontanny.

W czasie FANfestynu uczestnicy imprezy stworzyli plakat informacyjno-edukacyjny dotyczący numerów telefonów kontaktowych do instytucji, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemów i minimalizowaniu szkód wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków, dopalaczy, nikotyny).

Pasje, które przedstawili mieszkańcy Gostynina stanowią źródło spełnienia osobistego i są alternatywą dla używek i nietrzeźwości.

Dużą atrakcją była Fanciuchcia, która jeździła ulicami Gostynina. Podczas festynu można było sprawdzić w quizach profilaktycznych swoją wiedzę na temat niebezpieczeństw wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków, dopalaczy, nikotyny). Uruchomiony został Kącik Porad, gdzie możliwe były indywidualnie rozmowy ze specjalistą ds. uzależnień, który doradzał w jakim kierunku należy podążać, aby rozwiązać problem.

Gwiazdą FANfestynu był zespół BETHEL, który zagrał plenerowy koncert. Muzycy zaprezentowali utwory reggae z elementami dub oraz ska. W swym repertuarze zaśpiewali min.: Dobrze, że jesteś, Energia, Nie oddam cię, Jedna miłość, Love song, Rzeki, Czas, Zabrali mi skrzydła Energia wspomnień We Wanna Fight, Noc, Pomiędzy niebem a ziemią, Przeklęte miasto, Cuda. W swojej 10-letniej historii grupa zagrała ponad 550 koncertów. Zespół propaguje abstynencję i zdrowy styl życia. Grał na imprezach ogólnopolskich takich jak Woodstock. Znany jest z koncertowania na profilaktycznych imprezach PaT’.u. Na koniec festynu odbyła się potańcówka przy muzyce mechanicznej z wykorzystaniem tańców integracyjnych.

Poprzez „FAN” Festyn Rodzinny – Festyn Antynałogowych Nowinek mieszkańcy Gostynina pokazali, że bez używek też można atrakcyjnie spędzić czas wolny. Ważne, by takie przesłanie trafiło zwłaszcza do dzieci i młodzieży, którzy są najbardziej podatni na wszelkie sugestie. Często ulegają namowom kolegów, próbują alkoholu narkotyków, dopalaczy, nikotyny. Kiedy to się zaczyna powtarzać, przeradza się w duży  problem.

Podczas festynu uczestnicy pokazali, że warto powiedzieć „nie” i znaleźć swój sposób na życie, wolny od używek. Całe rodziny spędziły ten czas doskonale odpoczywając. Starsi mieszkańcy dzięki punktom informacyjnym, dowiedzieli się, gdzie szukać pomocy w zakresie uzależnień czy przemocy.

W imieniu Fundacji Dobrych Serc „tak” bardzo serdecznie dziękuję pracownikom Urzędu Miasta, Miejskiego Centrum Kultury, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Kina „Siemowit”, Zamku Gostynińskiego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za pomoc i wsparcie przy organizacji FAN” Festynu Rodzinnego - Festynu Antynałogowych Nowinek - Prezes Fundacji Joanna Renata Syska.

Foto: UMG
Źródło: UM Gostynina

(J.C)
REKLAMA

Komentarze (12)

JulaJula

6 1

Super było!!! 12:53, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hejkahejka

6 1

Super występy, super zdjęcia :-) , super wydarzenie. 13:00, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

4 0

Czy celowo p.SYSKA pomija jednego z współorganizatorów? WSTYD I BRAK KLASY. 15:50, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec IIMieszkaniec II

2 1

Popieram mieszkańca, kto dokonał wyboru zdjęć i wymienił współorganizatorów pomijając pracowników biblioteki publicznej. 20:43, 11.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

iloilo

2 0

Ja też 09:16, 12.09.2018


gienekgienek

3 1

oj,tam,oj tam, czepiota się. Było fanfestynowo i kropka. A kobity na kocyku se posiedziały to i obiadu gotować nie musiały. Grochówka była. 22:12, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AsiaAsia

2 0

A dlaczego na stronie biblioteki są inne zdjecia niz w tym artykule. Tam sa ludzie i dzieci,a tu nie ma. Fotoshop? 22:13, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

4 2

Ludzie właściwie, o co wam chodzi ? Napiszemy dobry komentarz to źle, napiszemy zły komentarz też źle, lepiej nie pisać wcale, ale każdy ma prawo skomentować wydarzenie. 09:47, 12.09.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

2 0

O prawdę nam chodzi i tylko o prawdę. 13:48, 12.09.2018


Ja Ja

2 0

No ja zawsze pisze prawdę, a wy i tak krytykujecie... 09:04, 13.09.2018


czoperczoper

0 0

Najbardziej mi sie podobało jak dwóch emerytów spiewało, do momentu kiedy się połapali że każdy z nich śpiewa inny tekst. SUPER??????? 18:10, 15.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pol-PotPol-Pot

0 0

Kiedy KLER ? 02:43, 01.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone