Zamknij

O finansach w bibliotece - 5. edycja. Róże, kabaret i tort na zakończenie szkolenia

15:21, 24.09.2018 | J.C
REKLAMA
Skomentuj

Organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina szkolenie edukacyjne „O finansach w bibliotece” zostało oficjalnie zakończone i podsumowane podczas spotkania, które odbyło się w sali kawiarnianej Miejskiego Centrum Kultury. Certyfikaty i symboliczne róże wręczyli uczestnikom kursu burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski oraz dyrektor biblioteki Katarzyna Leśniewska.

Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celem Programu Rozwoju Bibliotek.

W tegorocznej edycji szkolenia wzięło udział niemal 100 bibliotek działających we wsiach i małych miastach całej Polski, szkoląc ponad 2000 osób z grupy docelowej 50+.

Szkolenie składało się z pięciu modułów: „Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym”, „Bank przez Internet”, „Lokaty, kredyty i karty – jak wybrać najkorzystniejszą oferę bankową”, „Jak wybrać polisę ubezpieczeniową” oraz „Bank centralny i inne banki”. Materiał dotyczył obsługi stron internetowych prezentowanych w modułach kursu e-learningowego na poziomie podstawowym.

Zyta Morawska, która podczas szkolenia była jedną z trenerek, przyznała, że gostynińska grupa była wyjątkowo dobrze zorganizowana, zżyta i obowiązkowa. Dzięki temu nie sprawiało jej problemów przyswojenie materiału – nawet w przypadku modułów, które w innych miastach uznane zostały za bardzo trudne. Zadowolone miny odbierających certyfikaty osób świadczyły dobitnie, że szkolenie spełniło swoje zadania.

Po części oficjalnej specjalnie dla kursantów wystąpił Kabaret Trójka, który tworzy aktorskie małżeństwo – Wanda Dolman-Rzyska i Eugeniusz Rzyski. Na zakończenie uroczystości zaprezentowany został krótki filmik podsumowujący kurs. Na uczestników czekała również słodka niespodzianka.

Źródło: MBP w Gostyninie

 

(J.C)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

StasiekStasiek

6 6

Biblioteka. Brawo. Chcemy więcej. 23:06, 24.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rafał Rafał

5 7

Książki można ktoś czyta, ja niestety ich nie czytam. Dla mnie biblioteka w 21 wieku jest archiwum ×. 08:55, 25.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZenekZenek

4 4

Dlatego trzeba pozwolić bibliotece się rozwijać. Chyba chłopie do bibliotek nie chodzisz. Tętnią życiem. A tu, radni obcinaja bibliotece budżet. A my chodzimy i widzimy, ze dyrekcja chce nowości. Audiobooki by się przydały i nie tylko. Nie zamiatajmy tego tematu pod dywan. 16:21, 25.09.2018


GertrudaGertruda

4 3

Popieram Zenka. 00:45, 26.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DudekDudek

1 1

Jestem za PiS 16:47, 27.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone