Zamknij

[ZDJĘCIA] Uczniowie SP nr 3 z wizytą na Dolnym Śląsku

10:12, 25.10.2018 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

To była niezapomniana wycieczka! Uczniowie SP nr 3 wyruszyli rankiem, 17 października, zgraną ekipą, kolejny raz wspólnie 6a i 6b, pod opieką wychowawczyń i opiekunów. W programie znalazły się trzy miasta: Wrocław, Sobótka i Wałbrzych.

W stolicy Dolnego Śląska uczniowie najpierw odwiedzili zoo, szczególnie blisko zaprzyjaźniając się z mieszkańcami Afrykarium. Później był czas na zwiedzanie miasta z jego obowiązkowymi atrakcjami, czyli Ostrowem Tumskim, katedrą, Mostem Zakochanych, Rynkiem i Uniwersytetem. Nic jednak nie mogło równać się ze słynnymi krasnalami, które sprawiły, że spacer urokliwymi uliczkami nabrał prawdziwych barw. Udało się spotkać kilkanaście wdzięcznych krasnali z licznej, bo liczącej czterystu członków rodziny, a wśród nich Więziennika, Miodka, Motocyklistę czy Latarnika. Czas na wrocławskiej Starówce umilili sobie również sycylijskimi lodami. Po południu lekcja historii ze słynną Panoramą Racławicką – zapierającym dech w piersiach dziełem Styki i Kossaka.

Po dniu pełnym wrażeń uczniowie udali się do Sobótki, gdzie u podnóża góry Ślęża znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy Pielgrzym. Drugi, ostatni dzień wyprawy to najpierw zdobycie magicznej Ślęży. Wejście na szczyt w promieniach słońca, wśród jesiennych barw, we wspaniałym towarzystwie – bezcenne. Potem równie magiczny i malowniczy zamek Książ.

Pogoda spisała się na medal, przewodnik był nieoceniony, wszystkim dopisywały siły i dobry humor. Co nie podobało się w wycieczce? – Za krótka...

Autor: Marta Czarnecka/JK

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz