Zamknij

[ZDJĘCIA] Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU w SP nr 5

12:33, 25.10.2018 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się w dniu dzisiejszym – 25 października br. - realizacja projektu Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Przypominamy, że pierwszyprojekt ruszył 4 grudnia 2017r. i skierowany był do uczniów szkół podstawowych. W poprzedniej edycji od grudnia 2017 do lipca 2018 udział wzięło 27 szkół z różnych zakątków Polski.

W tym roku szkolnym wraz z SP 5 z Gostynina, udział bierze 15 szkół z terenu naszego kraju. W ramach akcji dzieci poznały najważniejsze zasady bezpieczeństwa zarówno w domu, szkole, sieci, na drodze oraz zasady pierwszej pomocy. Dzieci z SP 5 komplesowo edukowały się w zakresie bezpieczeństwa. Każdy z uczniów otrzymał pakiet gadżetów związany z bezpieczeństwem, a szkoła w pełni wyposażoną apteczkę pierwszej pomocy wraz z planszami informacyjnymi.

W ramach projektu odbywała się w sali gimnastycznej strefa bezpiecznego ruchu i rozrywki (mobilne miasteczko, foto budka, rowerowy tor przeszkód, segwaye), a salach lekcyjnych przedstawienie teatralne, zajęcia plastyczne, konkursy, ratownik medyczny, filmy z pierwszej pomocy, zajęcia z Policją "100 pytań do". Na korytarzu dzieci testowały alkogogle, narkogogle - równolegle z zajęciami z Policją.

Dzisiejsze gostynińskie spotkanie otworzył dyrektor szkoły pan Robert Pypkowski, a po nim głos zabrał burmistrz Paweł Kalinowski, który zwrócił uwagę na to, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa, w każdej sytuacji. Należy myśleć za siebie, ale również i za inną osobę, która znajduje się np. na drodze.

Cały projekt finansowany był w pełni ze środków Fundacji PZU.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz