Zamknij

[ZDJĘCIA] Obchody Dnia Papieskiego w "Trójce"

10:24, 26.10.2018 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Z okazji 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża społeczność Trójki postanowiła w sposób szczególny uczcić ten jubileusz.

Podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, w przemówieniu do młodych na Westerplatte (1987 r.) Ojciec Święty mówiąc o wartościach, których należy bronić, odwołał się do postawy patronów Szkoły - Obrońców Westerplatte, stawiając ich za wzór do naśladowania. Treść Jego wypowiedzi znajduje się na tablicy upamiętniającej postać św. Jana Pawła II, którą po uroczystej akademii, odsłonili zaproszeni goście w obecności przedstawicieli uczniów i nauczycieli. Obok kamienia, na którym umieszczono tablicę, został posadzony dąb pamięci ofiarowany przez Nadleśnictwo Gostynin. 

Owocem współpracy z płockim Caritas jest włączenie się gostynińskiej Trójki w akcję "Pola Nadziei" polegającej na pomocy osobom chorym, przebywającym w hospicjach. Znakiem rozpoznawczym akcji jest sadzenie cebulek żonkili, które w liczbie ok. 500 posadzono na skwerze przed szkołą.

Żółty kolor kwiatów, które zakwitną wiosną znalazł również odzwierciedlenie w elementach stroju uczniów w dniu uroczystości szkolnej, która odbyła się dokładnie 16 października br. 

Społeczność szkoły wyraża serdeczne podziękowanie osobom, które wsparły to ważne wydarzenie: pani Wioletcie Laskowskiej – Dyrektor Kaufland Gostynin, która przekazała kamień pod pamiątkową tablicę i bony, panu Janowi Głąbińskiemu za nieodpłatne zamontowanie tablicy, ks. Szczepanowi Bugajowi, dyrektorowi Caritas Płock i pani Małgorzacie Przemyłskiej z płockich „Pól Nadziei”, którzy ofiarowali cebulki żonkili, cukierki dla uczniów i album o Janie Pawle II.

Za przybycie na uroczystość społeczność szkoły dziękuje: ks. dziekanowi Ryszardowi Kruszewskiemu, pani Barbarze Gieruli – przewodniczącej oświatowej „Solidarności”, panu Andrzejowi Robackiego - przewodniczącemu Rady Miasta Gostynina, prezydium Rady Rodziców Szkoły: pani Anecie Rudzińskiej, pani Marlenie Rutkowskiej, panu Krzysztofowi Romanowskiemu.

Uroczystość nie mogłaby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie wielu uczniów, którzy pod opieką pań Iwony Markus, Moniki Zaremby oraz sióstr Elwiry i Kingi przygotowali to zacne wydarzenie.

(fot. C. Zalewski)
Info: SP nr 3 w Gostyninie

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

MieszkaniecMieszkaniec

5 5

Super pomysł na krzewienie wartości chrześcijańskich i patriotycznych.Dyrektor Adam Matyszewski to był dobry wybór, to słyszę od rodziców uczniów tej szkoły. 12:45, 26.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marekmarek

2 4

Nie widze Dziekana rozumiem nie dawali kasy 20:52, 26.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NovemberNovember

4 4

Wreszcie,coś mądrego,dajcie sobie spokój z tą polityką.Za dni kilka,udamy się na cmentarze.Ujrzymy,tam dziwność,że nad skromnymi grobami będą stali z podniesionymi głowami.Zaś,pod wypasionymi grobami,będą stali,z opuszczonymi łbami. 20:54, 26.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

marekmarek

3 0

Co tym chcesz powiedzieć? Ja znam i takich ludzi którzy nie mają głów wysoko ani nisko, tylko normalnie, jak każdy inny. 19:38, 28.10.2018


k.k.

3 4

szkoła powinna uczyć, a zamiast tablic i pomników lepiej było wyposażyć pracownie 15:40, 28.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zosia samosiazosia samosia

2 2

Pomniki i tablice są potrzebne. Kdyby, nie było pomniku wawelskiego smoka, tak co byśmy zrobili. 19:42, 28.10.2018


RodzicRodzic

3 2

Szkoła ma obowiązek przekazać naszym dzieciom wartości polskiej historii i kultury. Trójka jest na dobrej drodze. Szacunek dla dyrekcji.
08:20, 29.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA