Zamknij

Kawiarnia Jazzowa z Grażyną Auguścik

11:50, 29.10.2018 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Już za niecałe dwa tygodnie do Płocka zawita jedna największych gwiazd światowej sceny jazzu. Koncert Grażyny Auguścik odbędzie się w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki w piątek 9 listopada. To już ostatnia szansa żeby kupić bilety w niższej cenie.

Grażyna Auguścik, autorka dziewiętnastu płyt solowych, aranżer, kompozytor, uznana przez amerykańskich krytyków za jedną z najciekawszych postaci światowej sceny jazzowej, wystąpi w POKiS-ie już w kolejny piątek. Na scenie towarzyszyć jej będzie Jarosław Bester – akordeonista, kompozytor, laureat wielu międzynarodowych konkursów, twórca cenionego Bester Quartet.

Artystka jest absolwentką słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymała z rąk samego Phila Collinsa i Ala Jarreau. Od ponad 20 lat mieszka w Chicago - tu koncertuje, nagrywa własne płyty, bierze udział w wielu jazzowych i undergroundowych projektach nagraniowych innych artystów, prowadząc równocześnie własną wytwórnię płytową w wytwórni GMA Records.

Słynny amerykański krytyk muzyczny Howard Reich, podając zestawienie dziesięciu najlepszych koncertów, jakie widział w ciągu ostatnich 30 lat, obok Franka Sinatry, Elli Fitzgerald czy Milesa Davisa, wymienia właśnie Grażynę Auguścik.

Pismo „Jazz Forum Magazine” w plebiscycie publiczności aż pięciokrotnie przyznało jej tytuł najlepszej wokalistki jazzowej.

Grażyna Auguścik wystąpi w duecie z Jarosławem Besterem w piątek 9 listopada o godzinie 19 w sali koncertowej POKiS-u (ul. Jakubowskiego 10, Płock). To już ostatni tydzień, w którym bilety na koncert można kupić w niższej cenie – 30 zł. Od poniedziałku 5 listopada cena wzrośnie do 45 zł. Bilety można kupić w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10, czynna w godzinach 7:30-15:30) lub na www.pokis.infoserw.pl. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Kawiarnia Jazzowa.

Info: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki 

(J.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone