Zamknij

Koniec żartów: żychlińskie rondo zmieni się nie do poznania

10:37, 23.02.2018 | P.?
REKLAMA
Skomentuj

Moskwa ma Plac Czerwony, Żychlin czerwony plac, złośliwi mówią, że to drugi po Wielkim Murze Chińskim punkt widziany z kosmosu. Niewybredne żarty na temat słynnego ronda niedługo staną się jednak tylko wspomnieniem. Wczoraj miasto rozstrzygnęło przetarg na jego modernizację, która pochłonie ponad ćwierć miliona zł. Wiele wskazuje więc na to, że jeszcze w tym roku jedna z wizytówek Żychlina bezpowrotnie zmieni swoje oblicze.

Modernizacją Pl. 29-go Listopada w Żychlinie zajmie się Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „ELVIS” Robert Kaczmarek z Żychlina. Na wykonanie zadania firma ma czas do 18 maja. Okres rękojmi wyniesie 60 miesięcy.

I etap modernizacji będzie obejmował przebudowę znajdującego się tam ronda. Rondo diametralnie zmieni swój wygląd, a wykonawca będzie odpowiedzialny za wykonanie wysp dzielących, wykonanie wyspy środkowej, wykonanie nakładki z betonu asfaltowego, zabetonowanie studni retencyjnej, wykonanie nowej organizacji ruchu (znaki poziome i pionowe). Oprócz tego wykonawca musi zadbać o tymczasową organizację ruchu w czasie prowadzonych robót oraz wykonać inwentaryzację powykonawszą.

Pierwotnie władze miasta planowały przeznaczyć na modernizację skrzyżowania 325 tys. zł, ostatecznie inwestycja kosztować będzie ponad 260 tys. zł. 

(P.?)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

GostynniakGostynniak

7 0

A co nas obchodzi rondo w Żychlinie ? Chyba jest dużo więcej ciekawych spraw które się dzieją w Gostyninie i w naszym powiecie . 13:22, 23.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marekmarek

1 0

To wieś Żychlin ma rondo. 20:40, 07.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Main KamfMain Kamf

0 1

W mieście Gostynin,jest taka istota,co żadnych zasad nie ma.Kumpla swojego sprzedał,choć razem,w *%#)!& siedzieli.Teraz za polityka,się ma i świnie drutować chce,tak jak jego łociec. 21:05, 12.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone