Zamknij

Masowe znęcanie się nad psami? „Koniec z tym, ruszamy z kontrolami”

13:04, 15.03.2018 | B.N
REKLAMA
Skomentuj

Czy w powiecie kutnowskim dochodzi do częstego znęcania się nad bezbronnymi zwierzętami? Zdaniem organizacji prozwierzęcych – tak. Dlatego zapowiadają kontrole, które w głównej mierze będą dotyczyć gospodarstw rolnych.

O co dokładnie chodzi? Otóż niedawno jedna z wolontariuszek stowarzyszenia „Cztery Łapy - Żychlin” udała się na swego rodzaju wizję lokalną. Jak relacjonuje organizacja, to co zobaczyła jest co najmniej niepokojące.

- Dziś wracając z Kutna jedna z naszych wolontariuszek zrobiła sobie rundę po okolicznych wsiach z Gminy Żychlin. W 90 % psy na łańcuchach przywiązanych do przedziwnych konstrukcji, które w mniemaniu właścicieli mają służyć jako budy. Psy na łańcuchach metrowych , dwumetrowych, a ustawowy obowiązek to 3 metry! Oczywiście zdarzają się podwórka gdzie psy mają porządne, schludne i przede wszystkim ocieplone budy i kojce a nie te okropne łańcuchy – pisze stowarzyszenie na swojej facebookowej stronie.

Jak zapowiadają wolontariusze, wkrótce rozpoczną się kontrole. Ich celem jest uświadomienie mieszkańcom naszego powiatu jaką krzywdą dla zwierzęcia jest trzymanie go na uwięzi.

- Będziemy jeździć i sprawdzać dobrostan zwierząt. Najpierw będziemy udzielać dobrych rad i uświadamiać. Jednak. te osoby, które już uświadamialiśmy i które mimo tego wróciły do starych nawyków, czyli wiązania psa na metrowym łańcuchu ,odwiedzimy od razu z urzędnikami i policją. Koniec patrzenia przez palce na taką bezduszność, zacofanie i znęcanie się nad zwierzętami – piszą wolontariusze.

(B.N)
REKLAMA

Komentarze (5)

LegionLegion

5 4

Widocznie kary są zamałe za tego typu czyny , powinni opublikowac ryje tych ludzi społeczeństwo ich rozliczy 18:00, 19.03.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

marek marek

1 4

Legion psie musisz uważać bo Cię ktoś zbije 18:30, 19.03.2018


marekmarek

0 0

Nastepna kurew do karania 11:13, 27.03.2018


czerwony kapturekczerwony kapturek

4 1

marek...ty to jednak menda jesteś. 08:03, 21.03.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LegionLegion

4 1

I to taka menda co po jajach się szweda 12:15, 21.03.2018


© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone