Zamknij

Kolejne plany ws. płockiego lotniska. Powstanie tor samochodowy?

10:50, 05.04.2018 | B.N
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 300 ha teren znajdujący się w odległości ok. 3 km od centrum Miasta to atrakcyjna lokalizacja. Z jednej strony pojawiają się plany, by do tego miejsca przyciągnąć płocczan. Z drugiej strony teren płockiego lotniska miasto sukcesywnie ogranicza.

Miasto opublikowało właśnie projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego płockiego lotniska, który precyzuje możliwe przeznaczenie poszczególnych działek, znajdujących się w jego sąsiedztwie.

Udostępniony na stronie rozwojmiasta.plock.eu plan przewiduje m.in. przeznaczenie części działek pod obiekty produkcyjne, składowe, magazynowe i usługowe. Pojawia się także możliwość ulokowania w tym rejonie toru samochodowego. 

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dopuszcza także zmniejszenie powierzchni lotniska na rzecz obszarów produkcyjno-usługowych. Przypomnijmy, że kilka lat temu 19 ha gruntu sprzedano już za blisko 10 mln zł brutto firmie CNH Industrial Polska. Na tym obszarze mają swoje siedziby także BudMat Transport sp. z o.o. czy Mostostal Płock SA. W centrum znajdują się natomiast tereny trawiaste, potrzebne do funkcjonowania lotniska sportowego, które zajmują ok. 75 ha.

Z projektem planu można zapoznać się także w Biurze Obsługi Klienta na stanowisku nr 4, a uwagi do projektu planu można składać do dnia 9 maja 2018 roku. 12 kwietnia planowana jest natomiast dyskusja publiczna.

(B.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz