Zamknij

Prokuratura ma pewność. To ciało Kyrylo Vozniuka

10:38, 18.04.2018 | B.N
Skomentuj
REKLAMA

Młody Ukrainiec Kyrylo był poszukiwany od listopada 2017 roku. Jego ciało wyłowiono w marcu z rzeki Sierpienicy. Co było przyczyną śmierci? To wyjaśnia płocka prokuratura. 

Mężczyzna wyszedł z domu 4 listopada koło godz. 22.00. Z ustaleń policji wynikało, że dotarł na dyskotekę w  Borkowie Kościelnym. Kamery uchwyciły moment jego wyjścia z imprezy. Do domu jednak nie wrócił, a trop urywał się przy drodze krajowej nr 10. Poszukiwania zaczęły się 6 listopada. 

Ciało mężczyzny 21 marca zostało znalezione w rzece Sierpienicy. Sprawę prowadzi aktualnie Prokuratura Rejonowa w Płocku.

- Po wielu miesiącach ciało było w znacznym rozkładzie, niestety sekcja wykonana 26 marca nie pozwoliła na ustalenie przyczyn zgonu - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska - Kowalska. - Nie ustalono także, czy do zgonu mogły się przyczynić osoby trzecie. Prokurator zlecił pobranie dodatkowych próbek, w celu poddania ich specjalistycznym badaniom. 

Prokurator, niezaleznie od sekcji przeprowadzonej po znalezieniu zwłok, powołał biegłego z Centrum Genetyki Sądowej w celu ustalenia tożsamości mężczyzny. 

- Wyniki wpłynęły w piątek w ubiegłym tygodniu - mówi Iwona Śmigielska - Kowalska. Biegły stwierdził, że z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością jest to ciało poszukiwanego Kyrylo Vozniuka. 

Badanie zostało przeprowadzone na podstawie wycinków kości oraz zębów. Postępowanie jest w toku. Być może przełomem w śledztwie będą wyniki dodatkowych badań. 

(B.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz