Zamknij

Wózkiem inwalidzkim na drugą stronę. To jak droga przez mękę

12:57, 16.05.2018 | A.B.
Skomentuj
REKLAMA

Sprawa dotyczy ul. Tysiąclecia, na której nie tylko intensywny ruch jest problemem. Wyzwanie stanowi także wysoki krawężnik. Jest on bowiem poważnym utrudnieniem dla niepełnosprawnych.


W imieniu osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach interweniowała radna Daria Domosławska. Chodzi o przejście dla pieszych przez ul. Tysiąclecia, przed Centralnym Ośrodkiem Rehabilitacji.

- Na prośbę osób niepełnosprawnych, opiekunów osób niepełnosprawnych proszę o zlikwidowanie bariery utrudniającej osobom niepełnosprawnym pokonanie przejścia dla pieszych przez ul. Tysiąclecia przed Centralnym Ośrodkiem Rehabilitacji COR (likwidacja przerwy między krawężnikiem a ulicą od strony bloków) - wnioskuje radna. 

Podjazd pod krawężnik po stronie COR nie stanowi utrudnienia podczas jazdy wózkiem, naprawy wymaga podjazd od strony bloków. Po drugiej stronie na osobę korzystającą z wózka inwalidzkiego czeka krawężnik, poprzedzony wgłębieniem.

- Kierowca ma wrażenie że wózek płynnie wjedzie na chodnik, lecz niestety osoba niepełnosprawna nie jest w stanie minąć samodzielnie tej bariery architektonicznej i gwałtownie zatrzymuje się - wyjaśnia Daria Domosławska.  

Okazuje się, że problem może zostać zlikwidowany jeszcze w tym roku, ponieważ Miejski Zarząd Dróg planuje przebudowę ul. Tysiąclecia.

- Miejski Zarząd Dróg jest na etapie rozstrzygnięcia przetargu na wykonanie w roku bieżącym przebudowy ulicy Tysiąclecia w zakresie budowy ścieżki rowerowej oraz chodnika - informuje wiceprezydent Jacek Terebus. - Realizacja powyższego zadania przewidziana jest do końca października bieżącego roku i obejmuje również miejsce przedstawione w interpelacji. 

(A.B.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Z podwórkaZ podwórka

1 1

Mój już były kolega,to zawsze mądrol był,zawsze nasz pociskał,a nawet lał-teraz,to ono powiada,że z SB,nic wspólnego nie miało. 20:13, 14.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz