Zamknij
REKLAMA

Smród, bród i zaniedbane tereny w centrum. „Trzeba coś z tym zrobić"

16:51, 22.05.2018 | B.N
Skomentuj
REKLAMA

Kontener, który nijak pasuje do krajobrazu i pada ofiarą bezdomnych. Fruwające śmieci, gruz i generalnie zaniedbane tereny. Czy okolice ścisłego centrum Kutna są niechlubną wizytówką miasta?

Z takiego założenia wyszedł radny Robert Małachowski, który złożył stosowne pismo do biura rady. Punktuje w nim wszystkie niedociągnięcia i zaniedbania, które jego zdaniem najmocniej biją po oczach.

- Latem 2017 roku zmodernizowano i przebudowano ulicę Podrzeczną, która kończy się na kamienicy przy ul. Zduńskiej, gdzie pozostał teren nieuprzątnięty. Jest to centralna część miasta bardzo widoczna od ul. Jana Pawła II. W niedługim czasie nastąpi rewitalizacja Rynku Zduńskiego i pl. Wolności – pisze Robert Małachowski.

Radny dodaje, że taki wygląd terenu szpeci wizerunek miasta. Apeluje więc o odpowiednią interwencję u osób prywatnych, do których on należy.

Kolejne miejsce, które wskazuje to wejście na tereny zielone nad Ochnią (obok bloku przy Podrzecznej 38), które wkrótce staną się elementem Zielonej Osi Miasta. Zwraca uwagę m.in. na kontener na używaną odzież, zaniedbane metalowe słupki, śmieci czy wydeptaną i zaniedbaną trawę.

- Jest to centrum miasta i miejsce często odwiedzane przez mieszkańców i gości z racji miejskich imprez. Niestety, ten widok od wielu lat jest niezmienny. Proszę o dokładne posprzątanie i zagospodarowanie tego terenu – pisze w swoim piśmie Małachowski.

Kolejne miejsce to nowy parking znajdujący się przy ul. Podrzecznej, a konkretnie kamienica o numerze 20. Tam także, jak zauważa radny, jest jeszcze sporo do zrobienia.

- Pozostało mnóstwo gruzu, gałęzi i po prostu śmieci. Po odpowiednim posprzątaniu i wygrabieniu terenu powstałby schludny zielony teren – zauważa radny.

Dlatego apeluje, by zwrócić się do osób prywatnych zarządzających teren z prośbą o odpowiednią interwencję.

Na interpelację odpowiada zastępca prezydenta, Jacek Boczkaja. Z jego pisma wynika, że władze także dostrzegają problem i podjęły już działania.

- Prace porządkowe na terenach Miasta Kutno zostały wykonane. Teren usytuowany u szczytach bloków Podrzeczna 38 i Popiełuszki 5 zostanie zagospodarowany podczas realizacji tzw. Zielonej Osi Miasta. Dodatkowo czynione są starania  mające na celu zabranie kontenera na odzież oraz zlecono wymianę zniszczonych słupków drogowych – pisze Jacek Boczkaja.

(B.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Ze MiałkówkaZe Miałkówka

9 7

To nie nasza bajka,ale jeżeli w wyborach samorządowych IdG wygra,to tak samo mieć będziemy. 19:27, 23.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiesiekWiesiek

4 1

Non stop o Kutnie tu jest Gostynin,dosyć przedruków 08:21, 06.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CesiekCesiek

3 1

Zapyzieć,to każdy może,ale jest to dobry przykład-by nie dać się zapyzieć. 19:28, 06.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tpierdolbiete instytTpierdolbiete instyt

1 2

Trzeba dopuścić do władzy chory PiS, co daje dzieciorobom kasę a osobie bezrobotnej bez środków do życia podnosi opłaty i straszy pseudo sprawiedliwością. Jak to jest że osoba ciężko chora niema pomocy bo nie ma ubezpieczenia, że na świecie coraz więcej bezdomnych ludzi a pisiory pisowskie dbają o dzieciorobom. ????:CELA + dla tych co już są na świecie, a 500+ żeby było ich jeszcze więcej. 05:00, 16.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

I co ty na to?I co ty na to?

1 1

Mnie to się podobowywuje portal G, 4 raza 500+ biorą i na PiS gołą d.pę wystawiają.Dawniej,nazywało się to zwykłe chamstwo-teraz to tylko tęcza. 21:06, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pietrekpietrek

0 0

Ale,nasz kościół,co powszechny,to tyle g.wna ,za uchem ma ,że aż żal WYPOWIEDZIEĆ. 20:28, 18.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA