Zamknij
REKLAMA

Przechowywanie w ogrodzie - jak to robić dobrze?

11:40, 18.05.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Uporządkowana przestrzeń ogrodowa pomaga zrelaksować się.

Skrzynia ogrodowa to bardzo przydatny mebel, który pomaga zorganizować ogród. Jak wybrać najlepsza skrzynię do ogrodu, radziliśmy na blogu.

Przechowywanie w ogrodzie - jak to zrobić dobrze?

Każda przestrzeń ogrodowa, czy to taras, mały czy duży ogród, a nawet balkon, potrzebuje narzędzi, sprzętów czy innych drobiazgów do jej pielęgnacji czy użytkowania. Narzędzia ogrodnicze, zabawki dzieci czy poduchy na siedziska. Większość tych przedmiotów chcemy mieć cały czas pod ręką, a jednak nie muszą być na widoku. Zbyt duża ilość nagromadzonych przedmiotów powoduje, że w ogrodzie zaczyna pojawiać się nieporządek. Przestrzeń, która jest zabałaganiona, nie tworzy korzystnych warunków do wypoczynku.

W ogrodzie często pojawiają się również dodatkowo meble dla niespodziewanych gości, dekoracje sezonowe, donice czy podłożą do sadzenia roślin. Ogród staje się miejscem przechowywanie opału, czy rowerów. Dlatego w każdej przestrzeni, małej czy dużej, istnieje konieczność wyznaczenia przestrzeni, która będzie spełniała rolę gospodarczą. W każdym ogrodzie, musimy mieć miejsce na te wszystkie, niezbędne przedmioty. W jaki sposób zorganizować miejsce do przechowywania? Idealnym pomysłem są składziki i skrzynie ogrodowe.

Składziki ogrodowe do większych przestrzeni

Składziki ogrodowe to budowle, z przeznaczeniem do przechowywania. Niestety, ich jedyna wada polega na tym, iż aby ustawić składzik, musimy posiadać przynajmniej mały ogród. Jednak są to bardzo praktyczne budowle, które znajdą wiele zastosowań. Domki ogrodnika, a nawet domki ogrodowe, które będą schronieniem dla nas podczas złej pogody. W składnikach możemy przechowywać rowery, opaść a także drobniejsze rzeczy. Najczęściej składziki są wykonane z drewna, które łatwo jest dopasować do przestrzeni ogrodowej. Malowanie na wybrany przez nas kolor, czy odpowiednie pokrycie dachy pozwala harmonijnie połączyć składzik z designem ogrodu.

Domek ogrodnika to świetny pomysł, ale nie w każdej przestrzeni jest dla niego miejsce.

Skrzynie ogrodowe dla małych i dużych

Skrzynie ogrodowe to bardzo praktyczne meble, dla których znajdzie się miejsce i zastosowanie w każdym ogrodzie, a także na tarasie czy balkonie. Jak wybrać najlepszą skrzynię do ogrodu? Przede wszystkim skrzynia ogrodowa powinna być trwała i zapewniać bezpieczeństwo przechowywanym w niej przedmiotom. Dlatego tworzywo wykonania skrzyni nie może poddawać się oddziaływaniu czynników zewnętrznych. Najczęściej skrzynia jest wykonana z konstrukcji metalowej, pokryte technorattanem, lub z plastiku. W takim przypadku wnętrze pozostaje suche, a przedmioty niezniszczone.

Skrzynia ogrodowa może pełnić kilka funkcji, jest więc praktyczna.

Skrzynie technorattanowe to bardzo praktyczne meble pod wieloma względami. Technorattan jest odporny na każdy rodzaj oddziaływania zewnętrznego. Dodatkowo nie wymagają pielęgnacji, a ich ogromny wybór pozwala dopasować skrzynię do każdej przestrzeni, w jakiej mają stanąć.

Skrzynia ogrodowa powinna być solidna, i trwała, ale również atrakcyjna.

Skrzynie ogrodowe z technorattanu pomagają zarządzać przestrzenią.

Skrzynie ogrodowe z metalu lub z drewna również pięknie się prezentują, łatwo jest również dopasować skrzynię do każdego ogrodowego stylu.

Meble w małych przestrzeniach, jak taras, czy balkon, powinny być również bardzo praktyczne. Wiele skrzyń ogrodowych może mieć jeszcze inne zastosowanie. Skrzynie z technorattanu mogą być siedziskiem, a nawet stolikiem kawowym. Podobnie konstrukcje metal wie czy drewniane. W małych przestrzeniach taka wielofunkcyjność jest bardzo praktyczna.

Kilka wskazówek, jak wybrać skrzynię ogrodową?

Aby skrzynia dobrze spełniała swoje zadanie, musi być odpowiednio dobrana do przestrzeni, w jakiej się znajdzie. Na co zwrócić uwagę?

  • tworzywo wykonania skrzyni ogrodowej - przede wszystkim ma ono wpływ na trwałość skrzyni, ale również na jej design. Niektóre tworzywa są przeznaczone tylko do określonych stylów ogrodowych, inne są bardziej uniwersalne. Tworzywo ma wpływ również na trwałość czy odporność skrzyni ogrodowej.
  • funkcjonalność - czy jest możliwość zastosowania jej jako innego mebla, np. siedziska, stolika,
  • jakość wykonania - im wyższa jakość wykonania, staranność, tym skrzynia będzie miała wyższa trwałość i lepiej będzie wyglądać. Skrzynie wysokiej jakości są inwestycją na wiele lat,
  • stylistykę, design - skrzynia powinna pasować do przestrzeni ogrodu, tarasu, a nawet mieszkania ,
  • skrzynia powinna mieć dobrą cenę - nie znaczy to wcale, że mamy decydować się na zakup najtańszej, cena powinna być adekwatna do wykorzystanego tworzywa, warto jednak zainwestować trochę więcej, aby kupić mebel na wiele lat,

Porównanie skrzyń balkonowych

Drewniane skrzynie ogrodowe są dość popularne, ale z powodu na wykorzystane tworzywo posiadają pewne wady. Przede wszystkim drewno wymaga impregnacji, oraz pielęgnacji. Dlatego skrzynie takie są pracochłonne. Dodatkowo nie zawsze skutecznie chronią wnętrze przed zawilgoceniem. Czasem przechowywane we wnętrzu skrzynie z drewna przedmioty mogą zamakać. Natomiast do zalet drewna zaliczymy przede wszystkim naturalność, oraz pozytywne oddziaływanie na środowisko. Drewno również łatwo dopasować do każdego stylu, poprzez malowanie. Skrzynie z drewna mogą mieć każdy kolor, wystarczy tylko odpowiednio je pomalować.

Skrzynie technorattanowe są ostatnio bardzo popularne, ponieważ nie tylko wyglądają pięknie, ale również są bardzo praktyczne. Tworzywo nie jest kłopotliwe, nie wymaga pielęgnacji, a wnętrze skrzyni jest bezpieczne. Dodatkowo ogromny wybór technorattanu dopasowuje się do każdej przestrzeni.

Skrzynie z tworzywa sztucznego również są bardzo dobre. Tworzywo sztuczne może imitować drewno, ale ma zdecydowanie lepsze właściwości. Tworzywo nie wymaga impregnacji, a wnętrze skrzyni jest suche. Dodatkowo, skrzynie oferują bogatą kolorystykę do wyboru.

Metalowe skrzynie są mniej popularne, ale również godne uwagi. Są to bardzo trwałe konstrukcje, które doskonale chronią przechowywane przez nas przedmioty.

Przestrzeń, w jakiej panuje porządek, sprzyja relaksowi.

Skrzynie ogrodowe skutecznie porządkują przestrzeń. Bogaty wybór, jaki mamy dostępny w sprzedaży gwarantuje, że do każdej przestrzeni i na każdy drobiazg możemy znaleźć odpowiedni rodzaj.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (32)

Ela Ela

5 3

Te skrzynie są super! Poluję na nie od jakiegoś czasu, w końcu trzeba będzie zakupić :) 12:08, 21.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KatarzynaKatarzyna

0 3

Gdzie takie można dostać? 15:08, 25.05.2018


ZuzannaZuzanna

3 2

Świetny artykuł:) 13:25, 12.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ela Ela

0 1

Katarzyno, ja właśnie znalazłam w tym sklepie: www.ogrodoladia.pl teraz czekam na dostawę ;)) 14:04, 20.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PatrycjaPatrycja

1 1

Czy taka skrzynia również przetrwa zimę? 14:08, 06.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DO PatrycjaDO Patrycja

0 0

Jak najbardziej! Na tarasie, gdzieś w kącie ją postawisz i problem z głowy! Ja również mam już od lat taki gadżet i naprawdę polecam. Drugą ustawiłam w sypialni 10:24, 19.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KlaudynaKlaudyna

0 0

Najbardziej ekonomiczny jest składzik blaszany ale są tego dwa minusy: wygląda po prostu sztucznie i jest niezmierny hałas w czasie opadów gradu czy też deszczu. Ale czego się nie robi dla trwałości. Przetrwa każde warunki, póki oczywiście nawałnica go nie weźmie, czy chociaż obróci na bok.. 10:53, 25.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JoannaJoanna

0 0

Długo szukałam prostego porównania skrzyń i bardzo się dziwię, że właśnie tu go spotkałam! Super zestawienie! 13:10, 17.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Olga BOlga B

0 0

Dla mnie liczy się funkcjonalność, dlatego takimi nowościami na pewno nie pogardzę. Lubię nowe rzeczy bo są mega inspiracją i zachęcają do działania w ekspresowym tempie 14:10, 22.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JuliaJulia

0 1

Trafiłam tutaj przez zdjęcie główne i nie żałuje! Poradnik godny polecenia ;-) 15:59, 29.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JuliannaJulianna

1 0

Zapinka,jest dobra a nawet lepsza,jednak polityka jest najlepsza.Wybory samorządowe,mieć będziemy.Faryzeusze od disco polo razem z ormowcami ze osp siedzą we d.pie.Nawet,skompromitowane totalnie,PSL i PO,nic tutaj nie pomoże. 20:35, 29.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Paulina GPaulina G

1 0

nie ma nic lepszego niż składzik, taki w rogu ogrodu, wszystko sie zmiesci - i kosiarka, rowery i inne bajery 15:29, 04.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IwonaIwona

1 0

Zawsze zastanawiałam się po co są te skrzynki ogrodowe, teraz moje wątpliwości minęły. Dzięki na pewno też o tym pomyśle 10:55, 19.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NadiaNadia

2 0

To właśnie ten czas, by zrobić generalny porządek, jednak wszystko musi mieć swoje miejsce! 10:57, 22.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrzemekPrzemek

2 0

Drewno to przepiękny element wystroju i ogrodu i mieszkania 08:47, 26.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WawrzonowaWawrzonowa

3 0

Ja to mam problem taki,że kura,nie chce siedzieć,na jajach-proszę,o radę!!! 20:52, 26.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do WawrzonowaDo Wawrzonowa

2 0

Proszę kurę posadzić i trzymać ;) 11:30, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlaOla

1 0

Czy ktoś ma meble z technorattanu na tarasie i poleca? 10:42, 21.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RobertRobert

0 1

Taka skrzynia to fajna sprawa. Muszę taką kuić do ogrodu na szpargały 13:42, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Nadiado Nadia

2 0

Pozdrawiam Ciebie,piękna moja.W niedzielę będzie,taka okazja.Pozdrawiam. 21:30, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArturArtur

0 1

Ciekawy artykuł. Udostępniam 13:35, 27.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

trudny nicktrudny nick

2 0

Nasz sąsiedni portal,to się nie szanuje.Te motocyklowe,co to na Madagaskar,być powinne wy wiezione,razem z tym księdzem z Polnej,to jakaś trudna zapinka. 19:37, 30.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ChomikChomik

2 0

Ja wszystko na zimę chowam do piwnicy 13:00, 03.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Chomikdo Chomik

0 2

Moja,obawa jest taka,że po następnych wyborach,to cały tvn,do *%#)!& trafi. 19:29, 03.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BeataBeata

0 0

Czy można gdzieś w okolicy kupić takie skrzynie? Wiklinowe są piękne, choć czy wytrzymają deszcze?? 09:53, 06.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do BeataDo Beata

0 0

Te skrzynie zobacz w sklepie ogrodolandia.pl jest odnośnik w tekście 08:30, 01.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

1 0

Są tacy,co uważają,że najlepszym przyjacielem jest pies.Ja natomiast uważam,że KOT.Pan kot to charakter ma i z byle kim się NIE ZADAJE.Pies,to tak jak jego pan,łyżkę swego chlebodawcy liże. 20:23, 01.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

To jaTo ja

1 0

Domy dziecka,to jest bardzo ważna sprawa.Się to powinno wyjąć z zarządu powiatowego.Nie ubliżając-wychowaczynie,nie które ,to zwykłe wsiowe matoły. 22:19, 01.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mój nickMój nick

1 0

Domami Dziecka,to służby,odpowiednie zająć się powinni.Się podejrzewa-że może być,nawet gorzej. 22:51, 01.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Uwaga!Uwaga!

1 0

Na ,sąsiednim portalu powiadają,że Pani Kasia,się zachowała ,jak trzeba.Niestety,ja temu portalowi-NIE WIERZĘ,podejrzewam że jest bardzo łotrowaty. 21:08, 02.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JulyJuly

0 0

Się,podejrzewa,że sąsiedni portal jest wredny i pana Burmistrza się -OSTRZEGA. 21:26, 02.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MartaMarta

0 0

z drewnianą skrzynią jest rzeczywiście więcej zachodu, ale mam bzika na punkcie ekologii, więc zdecydowałam się na taką. prezentuje się świetnie 12:00, 25.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone