Zamknij
REKLAMA

Jak kupić dobry samochód używany w Polsce?

13:48, 29.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Choć społeczeństwo polskie coraz szybciej się bogaci to kupno samochodu z rynku wtórnego jeszcze przez długi czas zostanie jedynym rozwiązaniem by stać się posiadaczem własnych czterech kółek dla większości rodzin.

Zainteresowanie używanymi samochodami osobowymi jest bardzo duże – aut z drugiej ręki kupujemy prawie 5 razy tyle co nowych prosto z salonu. Prawdziwym rarytasem jest pojazd od pierwszego właściciela, zakupiony w autoryzowanym salonie. Nie zawsze jednak mamy tyle szczęścia, by trafić na takie auto. Sprawdź, kiedy musisz zachować największą czujność kupując używkę.

Przygotowanie do poszukiwań

Nie zaczniesz przeglądać ogłoszeń, jeśli nie będziesz wiedział czego szukasz ani ile masz pieniędzy, dlatego w pierwszej kolejności określ swój budżet. Przeznacz pewną kwotę, jaką chcesz wydać na zakup auta. Pamiętaj jednak, by nigdy nie przeznaczać na to wszystkich pieniędzy. Zaraz po zakupie czekają Cię wydatki z tytułu rejestracji czy ubezpieczenia (przykładowe znajdziesz tutaj: trade car insurance), warto mieć więc na nie wygospodarowaną gotówkę. Musisz określić też swoje potrzeby względem nowego (starego) samochodu. Zastanów się jak duży samochód jest Ci potrzebny i jakie masz oczekiwania względem poszczególnych parametrów – to pozwoli zawęzić krąg poszukiwań aut, które spełniają Twoje oczekiwania i potrzeby.

Pora rozpocząć poszukiwania. Najwięcej ogłoszeń jest w sieci, dlatego zacznij od przejrzenia wyspecjalizowanych serwisów ogłoszeniowych, skupiających się na ogłoszeniach motoryzacyjnych, portali aukcyjnych i standardowych serwisów ogłoszeniowych. Gdy któryś samochód wpadnie Ci w oko, oceń jego stan zdalnie. Jeśli zda pierwszy test, umów się na oględziny.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (3)

marekmarek

0 0

Ja zlecam mojemu przyjacielowi Legionowi podaje rocznik kolor przebieg i za 5 dni mam dokladnie to co mi sie marzylo 23:48, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RzeczoznawcaRzeczoznawca

2 0

Niestety,jest to przykre,ale nie ma takiej możliwości. 20:17, 10.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DecemberDecember

1 0

Tak łatwiej będzie kupić ruski czołg,w Polsce jeszcze-nie używany. 17:52, 16.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone