Zamknij
REKLAMA

AVG Ultimate - antywirusem z dziesiątkiem dodatkowych funkcji

08:43, 26.04.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Dobry antywirus - jak o nim myślisz, co najpierw przychodzi ci do głowy? Wydajny i szybki skaner, który wyszuka wszystkie zagrożenia i ostrzeże na czas przed nimi, prawda? A tymczasem dobry antywirus to nie tylko to. W dobie coraz bardziej zaawansowanych ataków musi on chronić na różnych płaszczyznach i w różny sposób. Ma też inne, dodatkowe zadania.

Najlepszy antywirus dla Twojego komputera

AVG Ultimate jest programem, który spokojnie można określić mianem dobrego antywirusa. Łączy w sobie ochronę przed zagrożeniami online (na komputerze i urządzeniach mobilnych) oraz konserwację i optymalizację, by użytkownik mógł pracować na jak najlepszych ustawieniach, korzystając ze wszystkich zasobów. Jest prosty w zarządzaniu i łatwy w instalacji.

Skuteczność i wysoka kultura pracy to zasługa dobrze dobranych funkcji. Dobry antywirus musi radzić sobie z nowymi sposobami ataków. Technicy z laboratoriów AVG śledzą najnowsze zagrożenia i to, co dzieje się w cyberprzestrzeni. Dlatego AVG Ultimate tak dobrze chroni internautów kochających spędzać czas online.

Gwarantowane bezpieczeństwo w sieci

Ultimate sprawdza otwierane strony, ostrzega przed podstawionymi witrynami i zabezpiecza przed pobraniem wirusów na dysk. Monitoruje linki, które pojawiają się w e-mailach i na stronach, by ktoś przypadkowo nie przeklikał się na fałszywą stronę. Ma dodatkowe mechanizmy sprawdzające czy haker nie próbuje zakodować danych (to najlepsza ochrona przed ransomware) oraz czy nie przejął dostępu do kamery komputerowej (można przez nią podglądać wiele rzeczy). Taki pakietu funkcji to minimum dla dobrego antywirusa.

Dobry antywirus dba również o inne aspekty bezpieczeństwa. Pomaga użytkownikowi zabezpieczyć prywatne pliki (udostępniając sejf na dane) i stoi na straży wszystkiego co jest wysyłane do i z komputera (firewall - zapora ogniowa). Dba też o skrzynkę odbiorczą. Dzięki zainstalowanym filtrom nie trafiają do niej zainfekowane załączniki i spam.

Tylko tyle? Wielu użytkowników wzruszy tylko ramionami… od dobrego antywirusa trzeba wymagać więcej! Bardzo proszę, AVG Ultimate spełni i te oczekiwania.

Antywirus który przyśpieszy Twój komputer

Drugim komponentem jest pakiet funkcji optymalizujących pracę komputera i oczyszczających go ze śmieci. Stare, uszkodzone, podwójnie zapisane pliki nie mają racji bytu - zostaną usunięte. AVG zamknie również nieużywane programy, zadba o poziom energii w baterii (zmniejszając jej zużycie), wyłączy niepotrzebne procesy. Dzięki niemu szybciej uruchomi się komputer, bo funkcja przyspieszania startu i defragmentacji dysku zadba o to, by wszystkie potrzebne pliki były pod ręką.

To jednak nie wszystko. Czasami hakerzy są skuteczniejsi niż dobry antywirus i coś trafi na dysk. AVG Ultimate reaguje w takich sytuacjach od razu. Blokuje podejrzane działania plików i natychmiast informuje użytkownika. Pozwala też na zdalne usuwanie infekcji, z wykorzystaniem telefonu. Wystarczy zalogować się na konto AVG i wyczyścić komputer ze złośliwego kodu.

W pakiecie dobrego antywirusa AVG Ultimate jest także wersja dla smartfonów i tabletów (tutaj również jest mnóstwo użytecznych funkcji!) oraz łatwy w obsłudze, zaawansowany panel zarządzania programem. Sprawdź go!

---

Artykuł powstał dzięki CORE - polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG oraz antywirusa AVG Ultimate.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone