Zamknij
REKLAMA

Czy depilacja laserowa rzeczywiście jest na stałe?

12:18, 26.04.2019 | materiały partnera

Depilacja laserowa od jakiegoś czasu stała się jednym z najbardziej popularnych trendów - pozwala nie tylko przygotować ciało na wakacje, ale także całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia. Tak, już teraz możemy odpowiedzieć na pytanie zadane w tytule. Depilacja rzeczywiście stale usuwa włosy. Istnieje jednak kilka "ale", o których warto opowiedzieć. Bo przecież laser laserowi nierówny.

Jak to w ogóle działa?

Działanie lasera jest niezwykle proste, jednak powinno zostać dobrze wyjaśnione. Wiąże się bowiem nie tylko z samym sprzętem, ale także z nami. Otóż wiązka lasera jest w stanie usunąć tylko te włosy, które w swoich cebulkach mają aktywną melaninę. Im jest jej więcej, tym lepiej. Dlatego lasery działają doskonale na ciemnych włosach, jednak mogą być całkowicie nieskuteczne na włosach jasnych i rudych. Wiązka kierowana jest bezpośrednio w głąb skóry, nie naruszając samej powierzchni. Dociera do macierzy włosa i niszczy ją, dzięki czemu włosy nie odrastają. Depilacja laserowa jest także zalecana osobom, które mają częste zapalenia mieszków włosowych bądź wrastające włoski.

Depilacja laserowa – cena

Choć depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą walki z niechcianym owłosieniem, wiele osób nadal nie decyduje się na nią przez wzgląd na cenę. Jeden zabieg może kosztować nawet 350 złotych. Warto zatem wybrać salon, który proponuje korzystne pakiety, dzięki którym klient jest w stanie kilkukrotnie skorzystać z mocy lasera, nie płacąc za to kolosalnych pieniędzy. Warto bowiem podkreślić, że jeden jedna sesja nie jest wystarczająca, by na stałe usunąć włosy. Oczywiście jest to zależne od osobistych preferencji (niektóre osoby po czterech zabiegach nie muszą więcej korzystać z lasera, inne potrzebują sześciu bądź siedmiu sesji). W dobrym salonie wykonana zostanie tak zwana próba laserowa, która pozwoli specjaliście mniej więcej określić, jaka ilość zabiegów będzie zalecana przy tego typu owłosieniu i zawartości melaniny. Warto zatem spytać o to podczas zapisywania się na pierwsze spotkanie.

Prawdą jest, że depilacja laserowa nie należy do najtańszych zabiegów. Jednak jako jedyna daje nam gwarancję, że skóra pozostanie gładka przez cały rok.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone