Zamknij
REKLAMA

Kiedy mamy pewność że bukmacher jest legalny?

13:21, 16.05.2019 | ogłoszenie
Skomentuj


Od początku kwietnia 2017 roku w Polsce, rozpoczęło się prawdziwe trzęsienie ziemi na rynku bukmacherskim. Wówczas weszła w życie nowa ustawa hazardowa, która zabraniała nielegalnym firmom bukmacherkim oferowanie zakładów wzajemnych dla użytkowników grających z obszaru naszego kraju. Wiele znanych i cenionych w Polsce zagranicznych bukmacherów zaczęło się wycofywać z Polski, ale nie wszystkie firmy tak zrobiły, np: bet at home czy Unibet nadal działały w najlepsze bez licencji. Tutaj więc zaczęły się schody dla osób, które nie mają doświadczenia z zakładami sportowymi, aby rozpoznać, który bukmacher jest legalny, a który nie. Jest to o tyle ważne, że obstawiając u nielegalnych można narazić się na wysokie kary. Podpowiemy więc w tym artykule, jak rozpoznać legalną firmę i dlaczego tylko i wyłącznie w takich właśnie powinno się obstawiać mecze.
Aktualnie mamy w Polsce szesnaście legalnych podmiotów z licencją Ministra Finansów są to m.in. LVbet, PZbuk, Fortuna czy STS. Najbardziej ciekawą historią jest Betclic, który działał długo w szarej strefie, ale od września 2018 roku jest legalny, posiada licencję, choć jeszcze nie uruchomił swojej strony internetowej - podobnie jak kilka jeszcze firm, które pomimo posiadania licencji, nie uruchomiło jeszcze działalności. Teraz jednak skupmy się nad cechami, które musi posiadać legalny bukmacher.

Domena z końcówką .pl
Jest to najprostszy sposób, aby rozpoznać legalną firmę bukmacherską. Ustawa hazardowa mówi wprost, że firma chcąca prowadzić działalność internetową i oferować swoje usługi przez internet powinna posiadać domenę z końcówką .pl - jeśli więc trafisz na stronę bukmachera, którego strona internetowa będzie w domenie ".com", ".net" lub innej tego typu, radzimy nie kontynuować gry i opuścić taką stronę internetową, to samo tyczy się kasyn czy pokera.

Adres siedziby firmy
Kolejnym wymogiem jaki ustawodawca nakłada na firmy bukmacherskie, chcące ubiegać się o licencję jest konieczność zarejestrowania firmy w Polsce, z polskim adresem siedziby. Równa się to również z koniecznością płacenia podatków w Polsce, a co za tym idzie wspieranie rozwoju naszego kraju, a przede wszystkim polskiego sportu. Adres siedziby firmy możemy sprawdzić w regulaminie na stronie internetowej wybranego bukmachera, wtedy będziemy mogli zrobić kolejny krok do zweryfikowania operatora u którego chcemy rozpocząć obstawianie.

Reklamy na stadionach
Ciekawym pomysłem na zweryfikowanie firmy bukmacherskiej jest baczne obserwoanie stadionów i koszulek polskich klubów piłkarskich występujących w Ekstraklasie. Niemal na każdym meczu możemy się spotkać z tego typu reklamami, a oczywiście tylko legalne firmy mogą takie reklamy zamieszczać, więc i w ten sposób będziemy mieli pewność że obstawiamy u legalnego.

Po wybraniu już swojej firmy, pamiętajmy o odpowiedzilnym obstawianiu i o tym, że tylko pełnoletni gracze mogą uczestniczyć w tego typu grach hazardowych.

 

(ogłoszenie)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone