Zamknij
REKLAMA

Wymiana instalacji elektrycznej w domu - od czego zacząć?

13:42, 03.06.2019 | materiały partnera

Planując remont starszego domu lub mieszkania musimy liczyć się z faktem, że nie tylko odświeżenia wymaga wyposażenie, ściany czy okna, nierzadko musimy wymienić wszystkie instalacje, w tym również wodne czy elektryczne. Jest to zdecydowanie trudniejsze zadanie, niż stworzenie nowej instalacji w nowym domu. Najczęściej kładzie się nową instalację obok starej, ponieważ usuwanie poprzedniej instalacji niestety przewyższa korzyści z tego płynące.

Kiedy wymiana instalacji jest konieczna?

Konieczność zrobienia całej elektryki w starym domu na nowo dotyczy zdecydowanej większości budynków powstałych w ubiegłym stuleciu. Taka stara instalacja elektryczna przede wszystkim nie spełnia dzisiejszych norm i standardów, grozi porażeniem prądem lub wybuchem pożaru. Wynika to z faktu, iż w obecnych czasach większa ilość urządzeń działa na prąd, a więc jest podłączona do sieci elektrycznej, co powoduje jej przeciążenie. Instalacja zbudowana na aluminiowych przewodach elektrycznych, do tego z tablicą rozdzielczą wyposażoną w tzw. bezpieczniki topikowe (powszechnie nazywane korkami) również będzie wymagała wymiany na nową.

Dobry plan to podstawa

Zdarza się, że w stosunkowo nowych domach również konieczne jest przeprowadzenie modernizacji instalacji elektrycznej, ponieważ nie została zaplanowana np. odpowiednia ilość gniazdek i konieczne jest rozprowadzanie przedłużaczy. Dlatego tak ważny jest dobry plan i używanie materiałów dobrej jakości. Hurtownia elektryczna Szczecin to miejsce, w którym będziemy mogli zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne materiały, a także otrzymać fachową poradę. Tutaj również w razie konieczności otrzymamy kontakt do dobrego instalatora. Warto nawiązać współpracę z fachowcem na naprawdę wysokim poziomie, który pomoże w rozplanowaniu instalacji, a także ją wykona i dokona odbioru. Wymiana instalacji elektrycznej w domu czy mieszkaniu, to nie wymiana sofy w salonie, dlatego nasze działania powinny być dobrze przemyślane i zaplanowane, a użyte materiały zdecydowanie z górnej półki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone