Reklama

Reklama

Czy studniówki 2022 się odbędą? Jak mają wyglądać? Ministerstwo podało wytyczne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Czy studniówki 2022 się odbędą? Jak mają wyglądać? Ministerstwo podało wytyczne - Zdjęcie główne

Jak będa wyglądać studniówki 2022? | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat W związku z czwartą falą pandemii koronawirusa, organizacja bali studniówkowych stanęła pod znakiem zapytania. Wydaje się jednak, że imprezy będą mogły się odbyć, lecz - nie w każdej szkole i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wytyczne w tej sprawie przygotowały Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Jak będą wyglądać studniówki 2022?

Reklama

Bez osób spoza szkoły, jedna klasa - jeden stolik

Dokument z wytycznymi dotyczącymi studniówek został opublikowany na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki. Znalazły się w  nich zalecenia skierowane m.in. do organizatorów oraz podmiotów świadczących usługi gastronomiczne.

MEiN zaznacza, że organizator imprezy powinien na bieżąco aktualizować wiedzę oraz zmieniającą się sytuację epidemiologiczną na danym terenie. Jak czytamy w dokumencie, uczestnikami studniówki mogą być tylko uczniowie szkoły. Oznacza to, że w wydarzeniu nie mogą uczestniczyć osoby towarzyszące spoza placówki. Rekomenduje się również, żeby przy stolikach, w miarę możliwości, siedzieli uczniowie z jednej klasy.

Z oczywistych względów, w uroczystości mogą brać udział osoby bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy nie został nałożony na nie obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej. Zaleca się też zwiększoną częstotliwość (co godzinę) czyszczenia i dezynfekcji powierzchni dotykowych (tj.: poręcze, klamki, włączniki światła, uchwyty, poręcze krzeseł) oraz miejsc wspólnie użytkowanych (tj.: toalety, podłogi, blaty).

Bal studniówkowy będzie, ale nie wszędzie

Nie wszystkim placówkom dane będzie zorganizować bal studniówkowy. Uroczystości nie mogą odbywać się w przypadku przejścia nauczania na naukę zdalną/hybrydową spowodowaną wzrostem zachorowań na COViD-19 wśród społeczności szkolnej, bądź zawieszenia nauczania lub przejścia na naukę zdalną wynikającą z przepisów prawa powszechnie obowiązującego.

W wytycznych figuruje również zapis, że szkoła dysponuje pełną listą gości i obsługi imprezy wraz z kontaktami, którą w razie potrzeby udostępni organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej. 

- Organizator traktuje uczestnika studniówki (ucznia, osobę towarzyszącą, nauczyciela, rodzica ucznia) – o ile nie otrzymał informacji (zaświadczenia zaszczepienia lub wyzdrowienia, w tym od rodzica ucznia niepełnoletniego) – jako niezaszczepionego i uwzględnia go w organizacji studniówki jako osobę, na którą nałożono limity. Warto, więc przekazać informację o zaszczepieniu organizatorowi uroczystości - czytamy w wytycznych. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy