Reklama

Reklama

Netflix alarmuje Polaków. Koniec z możliwością dzielenia konta?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Netflix alarmuje Polaków. Koniec z możliwością dzielenia konta?  - Zdjęcie główne

Netflix informuje klientów o zapisach regulaminowych, na które wcześniej przymykał oko | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Wiele użytkowniczek i użytkowników swoje konto na Netflixie dzieli z rodziną lub grupą przyjaciół. Do tej pory serwis streamingowy nie interweniował w tej sprawie. Pojawiły się pierwsze sygnały, że Netflix chce przypomnieć Polakom o regulaminowych zapisach zakazujących możliwości dzielenia konta z innymi.

Reklama

Koniec z możliwością dzielenia konta na Netflixie? 

Powszechną praktyką stało się współdzielenie netflixowego konta z innymi osobami. Od niedawna o niezgodności tych działań z regulaminem serwis przypomina widzom z Ameryki i Włoch. Podobne komunikaty zaczęli otrzymywać także polscy użytkownicy.

Widzowie zgłaszają, że kiedy serwis wykryje, że dane konto może być współdzielone, blokuje je tymczasowo. Aby je odblokować, trzeba wpisać kod dostępu wysłany na numer telefonu głównego użytkownika konta, który opłaca subskypcję. Takie zabezpieczenia nie trudno obejść, ale nie wiadomo, czy Netflix nie planuje kolejnych kroków zaostrzających politykę dostępu do swoich treści.

Problemy ze współdzieleniem konta Netflix. Serwis ostrzega swych użytkowników

W regulaminie serwisu Netflix czytamy:

„Serwis Netflix oraz wszelkie treści, do których dostęp następuje przy jego użyciu, są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym.”

Oznacza to, że ze wszystkich czterech profili jednego konta Netflix możemy korzystać wyłącznie w gronie domowników.

„W okresie członkostwa firma Netflix udziela użytkownikowi ograniczonego, niewyłącznego i nieprzenoszalnego prawa dostępu do serwisu Netflix i Treści oferowanych w serwisie Netflix. Z wyjątkiem określonych powyżej praw użytkownik nie uzyskuje żadnych innych praw, tytułów własności ani udziałów. Użytkownik zobowiązuje się nie wykorzystywać serwisu w celu publicznego rozpowszechniania.” – czytamy dalej. 

Wg regulaminu właściciel konta jest zobowiązany sprawować nad nim kontrolę i zadbać, by dane dostępowe nie weszły w posiadanie innych osób. 

„Użytkownik, który założył konto w serwisie Netflix i od którego pobiera się opłatę członkowską przy użyciu wskazanej Metody Płatności („Właściciel Konta”) jest odpowiedzialny za każdy rodzaj aktywności generowanej za pośrednictwem tego konta w serwisie Netflix. Aby zapewnić sobie kontrolę nad kontem oraz zapobiec przejęciu konta (np. historii oglądania) przez nieuprawnione osoby, Właściciel Konta powinien sprawować kontrolę nad Urządzeniami z obsługą platformy Netflix, które są używane do uzyskiwania dostępu do naszego serwisu, oraz nie ujawniać nikomu hasła ani szczegółów dotyczących wybranej Metody Płatności.” 

Na ten moment Netflix ograniczył się wyłącznie do działań prewencyjnych o charakterze uświadamiającym. Serwis nie straszy użytkowników karami finansowymi. Nie wiadomo jednak, jakie będą kolejne kroki serwisu. 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy