Reklama

Kolejne plany ws. płockiego lotniska. Powstanie tor samochodowy?

Opublikowano:
Autor:

Kolejne plany ws. płockiego lotniska. Powstanie tor samochodowy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Ponad 300 ha teren znajdujący się w odległości ok. 3 km od centrum Miasta to atrakcyjna lokalizacja. Z jednej strony pojawiają się plany, by do tego miejsca przyciągnąć płocczan. Z drugiej strony teren płockiego lotniska miasto sukcesywnie ogranicza.

Ponad 300 ha teren znajdujący się w odległości ok. 3 km od centrum Miasta to atrakcyjna lokalizacja. Z jednej strony pojawiają się plany, by do tego miejsca przyciągnąć płocczan. Z drugiej strony teren płockiego lotniska miasto sukcesywnie ogranicza.

Miasto opublikowało właśnie projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego płockiego lotniska, który precyzuje możliwe przeznaczenie poszczególnych działek, znajdujących się w jego sąsiedztwie.

Udostępniony na stronie rozwojmiasta.plock.eu plan przewiduje m.in. przeznaczenie części działek pod obiekty produkcyjne, składowe, magazynowe i usługowe. Pojawia się także możliwość ulokowania w tym rejonie toru samochodowego. 

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dopuszcza także zmniejszenie powierzchni lotniska na rzecz obszarów produkcyjno-usługowych. Przypomnijmy, że kilka lat temu 19 ha gruntu sprzedano już za blisko 10 mln zł brutto firmie CNH Industrial Polska. Na tym obszarze mają swoje siedziby także BudMat Transport sp. z o.o. czy Mostostal Płock SA. W centrum znajdują się natomiast tereny trawiaste, potrzebne do funkcjonowania lotniska sportowego, które zajmują ok. 75 ha.

Z projektem planu można zapoznać się także w Biurze Obsługi Klienta na stanowisku nr 4, a uwagi do projektu planu można składać do dnia 9 maja 2018 roku. 12 kwietnia planowana jest natomiast dyskusja publiczna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE