Reklama

Nietypowe rozwiązania konstrukcyjne wymagają specjalnie zaprojektowanych elementów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nietypowe rozwiązania konstrukcyjne wymagają specjalnie zaprojektowanych elementów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Każdy obiekt, bez względu na wymiary i przeznaczenie, trzeba najpierw dokładnie zaplanować. I jeszcze dobrać odpowiednie materiały do jego wykonania. Bardzo dobrym przykładem mogą być tunele foliowe na różnego rodzaju plantacjach czy hale namiotowe, pełniące funkcję magazynów, garaży itd. Poleganie na hurtowo tworzonych gotowcach nie zawsze pozwala urzeczywistnić wszystkie wcześniejsze pomysły. Nie trzeba jednak całkowicie rezygnować ze śmiałych, innowacyjnych idei.

 

Improwizacja z użyciem masowo produkowanych części nie przyniesie równie dobrych efektów

Indywidualne zamówienia na rury czy profile stalowe nie stanowią dla wykonawców poważniejszego problemu. Zakres formowania oraz obróbki stalowych części pozwala na przygotowanie nawet najbardziej niecodziennych części. Trzeba mieć przy tym na uwadze, że pewne ograniczenia wciąż występują. Zdaniem specjalistów z firmy Stal Impex projektanci powinni zwrócić szczególną uwagę na grubość kolejnych elementów konstrukcyjnych oraz długość cięcia. O dokładność i powtarzalność można być całkowicie spokojnym. Tolerancja wynosi zazwyczaj 0,3 milimetra – a w pewnych szczególnych przypadkach nawet jeszcze mniej. Na stronie https://www.stalimpex.eu/ można znaleźć więcej przykładowych wymogów dla obrabiania stalowych rur i profili. Reszta zależy już w dużej mierze od parku maszynowego. Im większy i bardziej zróżnicowany, tym szersza paleta faktycznych możliwości.

Producenci elementów stalowych są w stanie zrealizować każdy zamysł projektantów

Zakład produkcyjny wspominanego wcześniej Stal Impexu składa się z pięciu linii technologicznych do produkcji rur i profili ze stali. Do tego dochodzi agregat do cięcia wzdłużnego blach, giętarki, prasa hydrauliczna, maszyny do cięcia laserowego, mufowania, gratowania i jeszcze inne urządzenia. Tak rozbudowane zaplecze pozwala na sprawną i bezbłędną realizację. Przed nawiązaniem współpracy warto sprawdzić również wcześniejsze dokonania danego wykonawcy. Porównanie możliwości poszczególnych zakładów pokaże, którzy spośród nich zagwarantują najwyższą jakość. Przy konstrukcjach o nietypowej budowie komunikacja pomiędzy pomysłodawcami a wytwórcami odgrywa szczególnie istotną rolę. Obie strony muszą dokładnie poznać swoje wzajemne potrzeby i mieć świadomość limitów, których obecnie z różnych powodów nijak nie da się przekroczyć. Wszelkie wątpliwości trzeba wyjaśniać na bieżąco, by uniknąć poważniejszych pomyłek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE