Reklama

Prokuratura ma pewność. To ciało Kyrylo Vozniuka

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura ma pewność. To ciało Kyrylo Vozniuka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Młody Ukrainiec Kyrylo był poszukiwany od listopada 2017 roku. Jego ciało wyłowiono w marcu z rzeki Sierpienicy. Co było przyczyną śmierci? To wyjaśnia płocka prokuratura.

Młody Ukrainiec Kyrylo był poszukiwany od listopada 2017 roku. Jego ciało wyłowiono w marcu z rzeki Sierpienicy. Co było przyczyną śmierci? To wyjaśnia płocka prokuratura. 

Mężczyzna wyszedł z domu 4 listopada koło godz. 22.00. Z ustaleń policji wynikało, że dotarł na dyskotekę w  Borkowie Kościelnym. Kamery uchwyciły moment jego wyjścia z imprezy. Do domu jednak nie wrócił, a trop urywał się przy drodze krajowej nr 10. Poszukiwania zaczęły się 6 listopada. 

Ciało mężczyzny 21 marca zostało znalezione w rzece Sierpienicy. Sprawę prowadzi aktualnie Prokuratura Rejonowa w Płocku.

- Po wielu miesiącach ciało było w znacznym rozkładzie, niestety sekcja wykonana 26 marca nie pozwoliła na ustalenie przyczyn zgonu - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska - Kowalska. - Nie ustalono także, czy do zgonu mogły się przyczynić osoby trzecie. Prokurator zlecił pobranie dodatkowych próbek, w celu poddania ich specjalistycznym badaniom. 

Prokurator, niezaleznie od sekcji przeprowadzonej po znalezieniu zwłok, powołał biegłego z Centrum Genetyki Sądowej w celu ustalenia tożsamości mężczyzny. 

- Wyniki wpłynęły w piątek w ubiegłym tygodniu - mówi Iwona Śmigielska - Kowalska. Biegły stwierdził, że z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością jest to ciało poszukiwanego Kyrylo Vozniuka. 

Badanie zostało przeprowadzone na podstawie wycinków kości oraz zębów. Postępowanie jest w toku. Być może przełomem w śledztwie będą wyniki dodatkowych badań. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE