Reklama

Smród, bród i zaniedbane tereny w centrum. „Trzeba coś z tym zrobić"

Opublikowano:
Autor:

Smród, bród i zaniedbane tereny w centrum. „Trzeba coś z tym zrobić" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Kontener, który nijak pasuje do krajobrazu i pada ofiarą bezdomnych. Fruwające śmieci, gruz i generalnie zaniedbane tereny. Czy okolice ścisłego centrum Kutna są niechlubną wizytówką miasta?

Kontener, który nijak pasuje do krajobrazu i pada ofiarą bezdomnych. Fruwające śmieci, gruz i generalnie zaniedbane tereny. Czy okolice ścisłego centrum Kutna są niechlubną wizytówką miasta?

Z takiego założenia wyszedł radny Robert Małachowski, który złożył stosowne pismo do biura rady. Punktuje w nim wszystkie niedociągnięcia i zaniedbania, które jego zdaniem najmocniej biją po oczach.

- Latem 2017 roku zmodernizowano i przebudowano ulicę Podrzeczną, która kończy się na kamienicy przy ul. Zduńskiej, gdzie pozostał teren nieuprzątnięty. Jest to centralna część miasta bardzo widoczna od ul. Jana Pawła II. W niedługim czasie nastąpi rewitalizacja Rynku Zduńskiego i pl. Wolności – pisze Robert Małachowski.

Radny dodaje, że taki wygląd terenu szpeci wizerunek miasta. Apeluje więc o odpowiednią interwencję u osób prywatnych, do których on należy.

Kolejne miejsce, które wskazuje to wejście na tereny zielone nad Ochnią (obok bloku przy Podrzecznej 38), które wkrótce staną się elementem Zielonej Osi Miasta. Zwraca uwagę m.in. na kontener na używaną odzież, zaniedbane metalowe słupki, śmieci czy wydeptaną i zaniedbaną trawę.

- Jest to centrum miasta i miejsce często odwiedzane przez mieszkańców i gości z racji miejskich imprez. Niestety, ten widok od wielu lat jest niezmienny. Proszę o dokładne posprzątanie i zagospodarowanie tego terenu – pisze w swoim piśmie Małachowski.

Kolejne miejsce to nowy parking znajdujący się przy ul. Podrzecznej, a konkretnie kamienica o numerze 20. Tam także, jak zauważa radny, jest jeszcze sporo do zrobienia.

- Pozostało mnóstwo gruzu, gałęzi i po prostu śmieci. Po odpowiednim posprzątaniu i wygrabieniu terenu powstałby schludny zielony teren – zauważa radny.

Dlatego apeluje, by zwrócić się do osób prywatnych zarządzających teren z prośbą o odpowiednią interwencję.

Na interpelację odpowiada zastępca prezydenta, Jacek Boczkaja. Z jego pisma wynika, że władze także dostrzegają problem i podjęły już działania.

- Prace porządkowe na terenach Miasta Kutno zostały wykonane. Teren usytuowany u szczytach bloków Podrzeczna 38 i Popiełuszki 5 zostanie zagospodarowany podczas realizacji tzw. Zielonej Osi Miasta. Dodatkowo czynione są starania  mające na celu zabranie kontenera na odzież oraz zlecono wymianę zniszczonych słupków drogowych – pisze Jacek Boczkaja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE