Reklama

Żyrardów — dlaczego warto tu zamieszkać?

Opublikowano:
Autor:

Żyrardów — dlaczego warto tu zamieszkać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Położony w województwie mazowieckim Żyrardów znajduje się zaledwie 45 km od stolicy. Z tego powodu chętnie wybierany jest jako miejsce zamieszkania również przez osoby pracujące w Warszawie. Industrialna zabudowa, duża ilość zieleni oraz kameralny charakter to tylko kilka powodów, dla których warto tu zamieszkać.

Bliskość Warszawy

Żyrardów wchodzi w skład aglomeracji Warszawskiej. Miejscowość znajduje się jedynie 45 km na południowy zachód od granic stolicy, co czyni ją atrakcyjnym miejscem do życia dla osób na co dzień pracujących lub uczących się w Warszawie. Dojazdy ułatwia dobra komunikacja. Przez miasto przebiega droga DW719, która łączy je z Pruszkowem i Warszawą. Mieszkańcy mogą także skorzystać z połączeń kolejowych oraz komunikacji miejskiej. Duża liczba połączeń w różnych godzinach sprawia, ze dojazd jest szybki i niekłopotliwy.

Ciekawa historia i architektura

Żyrardów powstał w 1830 roku jako osada fabryczna. Starannie zaplanowana przestrzeń industrialna, mieszkalna oraz kulturalna są widoczne w architekturze miasta do dziś. To, co wyróżnia Żyrardów to czerwone ceglane budynki z tamtego okresu, które współcześnie zostały zaadaptowane na lofty, centra kultury oraz modne galerie handlowe. Unikatowość oraz świetny stan zachowania całego kompleksu sprawia, że Żyrardów został zgłoszony do wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Bogata infrastruktura

Miasto jest świetnie skomunikowane z Warszawą, ale posiada również swoją własną niezależną infrastrukturę, która pozwala mieszkańcom na załatwienie wszystkich codziennych spraw. W Żyrardowie znajdują się liczne przedszkola, szkoły podstawowe oraz trzy licea. Miasto oferuje mieszkańcom liczne placówki sportowe oraz bogatą infrastrukturę handlowo-usługową. Chętnie otwierają tu również swoje siedziby firmy. Wszystko to sprawia, że miasto stale się rozwija, nie tracąc przy tym swojego kameralnego charakteru, który tak cenią sobie mieszkańcy.

Nowe inwestycje

Rosnąca popularność Żyrardowa przyczynia się do powstawania nowych inwestycji deweloperskich. Osiedla wyróżniają się wysokim standardem oraz atrakcyjną lokalizacją. Ich architektura subtelnie nawiązuje do industrialnego charakteru miasteczka. Szeroki wybór metraży i układu pomieszczeń sprawia, że nowe mieszkanie w Żyrardowie cieszą się zainteresowań zarówno singli, par, jak i rodzin z dziećmi. Na zakup chętnie decydują się również osoby na co dzień pracujące w Warszawie. Do zakupu zachęcają dużo niższe ceny niż w stolicy oraz komfort życia, wynikający ze spokojnego charakteru Żyrardowa.

Zielone tereny

Żyrardów to miasto, które od lat troszczy się o jakość życia swoich mieszkańców poprzez systematyczny rozwój terenów zielonych w obrębie miasta, na co przeznacza środki pochodzące z unijnych subwencji. Do dyspozycji mieszkańców jest aż 22,43 ha terenów zielonych. Wśród nich znajdują się parki, place osiedlowe, skwery oraz tereny rekreacyjne. Do aktywnego spędzania czasu zachęcają liczne ścieżki rowerowe oraz spacerowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy