Reklama

Bieg Zamkowy za nami. Wystartowali spotowcy z całej Polski

Opublikowano:
Autor:

Bieg Zamkowy za nami. Wystartowali spotowcy z całej Polski  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wczoraj, od samego rana na gostynińskim zamku rozpoczęło się wielkie święto sportowe.Po raz pierwszy w historii w Gostyninie odbył się bowiem Bieg Zamkowy, który przyciągnał setki mieszkańców oraz uczestników z całej Polski.

Wczoraj, od samego rana na gostynińskim zamku rozpoczęło się wielkie święto sportowe.Po raz pierwszy w historii w Gostyninie odbył się bowiem Bieg Zamkowy, który przyciągnał setki mieszkańców oraz uczestników z całej Polski.

Uroczystość na Zamku otworzył w imieniu burmistrza, jego zastępca Paweł Pachniewski wraz z przewodniczącym Rady Miasta, Andrzejem Robackim oraz starostą, Tomaszem Matuszewskim, który... sam wziął udział w biegu głównym na 5 km.

Od godziny 9 dzieci zmierzyły się w biegach na dystansach: 800m, 400m i 60m w różnych kategoriach wiekowych. Po biegach maluchów, do startu przygotowały się panie, które musiały pokonać tor o długości 100 m w szpilkach. O godzinie 11.30 wystartowali  wrotkarze, którzy mieli do pokonania trasę o długości 3500m. Nastepnie rozpoczął się bieg z wózkiem, zaś w samo południe odbył się główny bieg, który poprzedził pokaz taneczny w wykonaniu dziewczyn ze szkoły z Emilianowa.

- Bardzo podobała mi się dzisiejsza atmosfera na zawodach. Trasa którą musieliśmy pokonać była naprawdę ciekawa, ponieważ część odcinka biegła przez piasek, a bardzo lubię takie warunki podczas biegania. Niestety, nie udało mi się stanąć na podium w kategorii open i zająłem 4 miejsce na dystansie 5 km,  ale sam wynik cieszy. W moim przedziale wiekowym udało mi się zwyciężyć, co daje mi ogromną satysfakcję. Mam nadzieje, że to nie ostatnie zawody w Gostyninie – oznajmił uczestnik biegów, Marcin Radomski z klubu TKKF z Płocka.

- Dzisiejsza trasa była bardzo dobra, choć pojawiły się dwa odcinki, w których trzeba było włożyć nieco więcej siły. Mój wynik można zaliczyć do udanych, mimo, że przez 4 miejsce na dystansie 10 km w kategorii open nie załapałem się na podium, to okazałem się najlepszy w swoim przedziale wiekowym i najlepszy jako mieszkaniec Gostynina. Miałem okazję wziąć udział w wielu zawodach biegowych, jednak żadne z nich nie odbywały się w naszym mieście. Po dzisiejszej imprezie jestem szczęśliwy, że tak dobrze zaprezentowałem się przed własną publicznością. Cieszy również fakt, że wydarzenie to przyciągnęło tak wiele osób z innych, wielkich miast, takich jak Toruń, Warszawa czy Łódź – powiedział Hubert Jaśkiewicz.

Przed godziną 14. rozpoczęła się dekoracja najlepszych zawodników.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE