Juniorzy Mazura nie zdołali utrzymać się w lidze mazowieckiej

Opublikowano:

Juniorzy Mazura nie zdołali utrzymać się w lidze mazowieckiej  - Zdjęcie główne

Sport W 13 kolejce I Ligi Wojewódzkiej U-16 juniorzy Mazura Gostynin przegrali 1:5 z Wisłą Płock. Młodzi piłkarze, podobnie jak seniorzy, nie utrzymali się w rozgrywkach piłkarskiej ligi mazowieckiej.

Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego rozgrywali swój mecz w sobotę, 11 czerwca. Objęli prowadzenie w 18 minucie, wychodzącego bramkarza młodych Nafciarzy pokonał łatwym strzałem Jan Kostkiewicz. Wisła wyrównała sześć minut później, do przerwy piłkarze schodzili z remisowym wynikiem 1:1. Po przerwie goście zdobyli cztery bramki, ustalając wynik spotkania na 1:5. Cztery bramki dla Wisły zdobył Maciej Chyżyński.

Wobec takiego wyniku i zwycięstwa następnego dnia na wyjeździe Unii Warszawa, zajmującej 5 pozycję w tabeli, która dzięki wygranej zdołała utrzymać się w lidze, Mazur Gostynin ze stratą 4 punktów do Unii nie ma już szans dogonić stołecznej drużyny w tabeli. Do końca sezonu pozostał jeden mecz, właśnie z Unią, w niedzielę, 19 czerwca.

Warto podkreślić, że juniorzy Mazura w tym sezonie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w rozgrywkach ligi mazowieckiej niż rok temu, robiąc duży postęp. W ubiegłorocznym występie zdobyli zaledwie trzy punkty i zajęli siódme miejsce, w tym sezonie wiosennym 2016 zdobyli już 12 punktów, czyli 4 razy więcej niż rok temu.

Mazur Gostynin – SSM Wisła Płock 1:5

Bramki: 18' Jan Kostkiewicz – 24' 63' 64' i 70' Maciej Chyżyński, 59' Kamil Szczurowski

Mazur: Mikołaj Radzki – Norbert Różycki, Michał Węglewski, Mateusz Kłosiński, Kacper Martyniuk, Mateusz Ostrowski, Jakub Stachowski, Jan Kostkiewicz, Eryk Przybylski, Kacper Olszewski, Patryk Gronalewski.

trener: Arkadiusz Szulczewski