Reklama

Konferencja prasowa na temat modernizacji MOSiR w Gostyninie

Opublikowano:
Autor:

Konferencja prasowa na temat modernizacji MOSiR w Gostyninie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wczoraj – 9 października br. w godzinach popołudniowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji miała miejsce zwolana przez burmistrza Pawła Kalinowskiego konferencja prasowa. Tematem spotkania było opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Modernizacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie".

Wczoraj – 9 października br. w godzinach popołudniowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji miała miejsce zwolana przez burmistrza Pawła Kalinowskiego konferencja prasowa. Tematem spotkania było opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Modernizacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie".

Burmistrz po powitaniu przybyłych dziennikarzy przypomniał, że w wyniku rozstrzygnięcia ofertowego 11 sierpnia 2016 roku Gmina Miasta Gostynina zawarła umowę ze Spółką z o.o. "Garapena" z Będzina na opracowanie dokumentacji projektowej dla wspomnianego zadania.

Zgodnie z umową projekt miał był opracowany i złożony wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę w grudniu 2016 roku. Jednak jak się okazało dokumentacja opracowywana przez "Garapenę" nie została zakończona, mimo kilkukrotnych wezwań firmy do jej przedłożenia.

W wyniku zaistniałej sytuacji Burmistrz zdecydował odstąpić od umowy z Wykonawcą, obciążając go karą umowną w wysokości ponad 10 tys. zł. Spółka po zapłaceniu kar zaproponowała Urzędowi Miasta Gostynina odsprzedania kompletnej dokumentacji, na co uzyskała zgodę. Po raz kolejny dokumentacji nie dokończono. Z tego powodu we wrześniu br. zostały podjęte rozmowy o wykonaniu projektu z jednym z projektantów biorących udział w opracowaniu tej dokumentacji. W efekcie 8 października br. doszło do zawarcia umowy z Pracownią Projektów Modus Mirosława Macioszka z Krakowa z terminem wykonania dokumentacji i złożeniem wniosku o decyzję o pozwoleniu na budowę do dnia 31 października 2018 roku.

Nowo podpisana umowa przewiduje kompletne opracowanie pełnej dokumentacji projektowo- kosztorysowej w której skład wchodzić m.in. będzie: remont starej płyty trawiastej (zwiększenie wymiarów boiska do 105 x 60 m, montaż piłkochwytów, wymiana bramek na aluminiowe, budowa instalacji podlewania automatycznego boiska, budowa instalacji oświetlenia płyty boiska, wydłużenie bieżni wraz ze zmianą nawierzchni, modernizację skoczni w dal, modernizację rzutni do pchnięcia kulą, wykonanie trybuny dla gości, likwidację budynku kontenerowego i boisk do siatkówki i tenisa oraz wybudowanie w tym miejscu: zaplecza (2 szatnie dla drużyn), świetlicy, stołówki, budowę nowego boiska treningowego z nawierzchnią o sztucznej trawie o wymiarach 60 m x 100 m - zgodnego z wymogami licencyjnymi III ligi, budowę parkingu, wykonanie instalacji nagłośnienia, wykonanie instalacji monitoringu.

Realizacja umowy przewidziana została do 31 października br.

Podczas konferencji głos zabrał także pan Wiesław Adamski – dyrektor MOSiR, który wyraził zadowolenie z tego, że modernizacja stadionu znacznie ułatwi korzystanie z tego obiektu.

Źródło: UM Gostynina

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE