Mazur żegna się z IV ligą

Opublikowano:

Mazur żegna się z IV ligą  - Zdjęcie główne

Sport Podziałem punktów w wyjazdowym spotkaniu zakończył się dla Mazura Gostynin ostatni mecz tego sezonu. W 33 kolejce IV Ligi Mazowieckiej Mazur zremisował 3:3 z zespołem Bug Wyszków i stracił definitywnie szanse na zajęcie 12 miejsca w tabeli, które daje utrzymanie w rozgrywkach na następny sezon.

Choć do 90 minuty doliczonego czasu gry w meczu 33 kolejki IV Ligi Mazowieckiej Bug Wyszków – Mazur Gostynin wydawało się, że cień szansy na utrzymanie gostynińskiego zespołu, jaki miał nastąpić, stanie się bardziej realny i wszystko może rozstrzygnąć się w ostatniej kolejce za tydzień, to jednak w niesamowitych okolicznościach nastąpił zwrot sytuacji, zakończony fatalnie dla gostynińskiej drużyny.

Wiele zależało także od wyników na innych stadionach a konkretnie w Węgrowie, gdzie Czarni (12 zespół tabeli) podejmowali lidera rozgrywek – MKS Przasnysz oraz w Łomiankach gdzie grał Naprzód Skórzec (13 miejsce). W żadnym z tych spotkań nie mogło paść zwycięstwo 12 i 13 drużyny w tabeli.

W Wyszkowie Mazur objął prowadzenie w 18 minucie, do siatki rywala trafił Damian Surmak po dobrym prostopadłym podaniu. W 42 minucie jego młodszy brat – Mariusz – trafił na 2:0 dla Mazura i taki tez rezultat pozostawał do przerwy.
Natomiast w Łomiankach miejscowy KS prowadził z Naprzodem 1:0 a w Węgrowie było 0:0 i były to korzystne dla Mazura rezultaty.
Niestety, po przerwie gospodarze z Wyszkowa najpierw strzelili kontaktową bramkę, w 72 minucie głową zdobył ją Ernest Dobkowski, a w 76 minucie wyrównali, po rzucie karnym za faul Mateusza Ziułkowskiego na pomocniku gospodarzy Macieja Bali.
W 82 minucie zawodnik Mazura, który sprokurował karnego, zrehabilitował się, trafiając do siatki na 3:2 po strzale z dystansu od słupka. Taki wynik dawał jeszcze cień szansy na dalszą walkę o utrzymanie, jednak przysłowiowe „światełko w tunelu” zgasło w ostatnich minutach gry. Najpierw nadeszły fatalne wieści z Węgrowa, gdzie Czarni strzelili bramkę i wygrali mecz z liderem z Przasnysza 1:0, co już dawało pewne 12 miejsce Czarnych w tabeli. Chwilę potem, w ostatniej akcji w Wyszkowie Mazur stracił bramkę, w 93 minucie po rzucie wolnym i dośrodkowaniu w pole karne piłkę do własnej siatki skierował, próbując interweniować, obrońca Mazura Łukasz Kiełbasa.

SKRÓT MECZU:

Taki obrót spraw spowodował, że dwunasty zespół tabeli Czarni Węgrów mają przed ostatnią kolejką 35 punktów, trzynasty Naprzód Skórzec 31 punktów a Mazur 28. Mazur zakończy rozgrywki z 31 punktami, gdyż otrzyma w ostatniej kolejce walkower za mecz z wycofanymi Błękitnymi Gąbin, kwestią niewiadomą jest, czy na koniec zajmie 13 czy 14 miejsce.

W ostatniej 34 kolejce Mazur już nie gra, natomiast 13 zespół tabeli – Naprzód Skórzec zagra na własnym boisku z Wisłą II Płock, w sobotę 18 czerwca. Jeśli zespół ze Skórca wygra lub zremisuje, wówczas Mazur zajmie 14 lokatę. Jeśli przegra, to dla Mazura przypadnie 13 miejsce. Może mieć to jakieś znaczenie w przypadku, gdyby któraś z drużyn wyżej w tabeli nie spełniła wymogów licencyjnych, lub wycofała się z rozgrywek z różnych powodów na przyszły sezon, wówczas to kolejne w tabeli zespoły mogą otrzymać szansę na grę w IV lidze. Jednak szansa na to jest tylko teoretyczna.

Mazur stracił szansę na utrzymanie i jeśli zespoły, które wywalczyły na boisku prawo gry w IV lidze spełnią wymogi formalne, w przyszłym sezonie od sierpnia gostyniński zespół mierzyć się będzie, po roku przerwy, ponownie w Płockiej Lidze Okręgowej.

Bug Wyszków – Mazur Gostynin 3:3
Bramki: 72' Ernest Dobkowski, 76' Mateusz Maciak (rzut karny), 90+3' Łukasz Kiełbasa (gol samobójczy) - 18' Damian Surmak, 42' Mariusz Surmak, 82' Mateusz Ziułkowski

Bug: Krzysztof Goleń – Łukasz Dametko (58' Łukasz Łada), Kamil Kaput, Mateusz Maciak, Krzysztof Maciak (77' Bartosz Salamon), Ernest Dobkowski, Maciej Bala (87' Błażej Rejnuś), Aron Majczyna, Tomasz Kobyliński (66' Robert Nogaj), Łukasz Kowalczyk, Mateusz Krawczyk; trener: Maciej Wesołowski

Mazur: Robert Ratajski – Piotr Wilamowski (79' Rafał Wilamowski), Konrad Stańczak, Łukasz Kiełbasa, Piotr Dutkiewicz – grający trener, Mariusz Surmak, Damian Surmak – żółta kartka, Mateusz Ziułkowski, Adrian Żuchniewicz (70' Tomasz Józwiak), Bartłomiej Dębicki, Bartosz Komorowski (87' Łukasz Kaczmarek); asystent trenera: Paweł Kowalski.