Piorunujący początek Wisły w Zabrzu. Czas na Azoty i Zagłębie, ale wszystkie siły na Lisy z Berlina! - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportW meczu 5. kolejki Superligi piłkarze ręczni Wisły Płock pokonali w Zabrzu miejscowego Górnika 27:20 (15:10).

W niedzielnym meczu ligowym w Zabrzu po 10 minutach było już 7:1 dla Wisły, w tym czasie trzy razy trafił Michał Daszek.

O czas poprosił trener Górnika Zabrze – Tomasz Strząbała. Gra się wyrównała, bo Nafciarze nie forsowali tempa, mając sporą przewagę. Do przerwy wynosiła ona pięć bramek.

W drugiej połowie nadal skuteczny był Daszek (9/10 w meczu), dobrze bronił Viktor Hallgrimsson (11 obron w meczu, 39 proc. skuteczności). Wynik na 27:20 ustalił skrzydłowy Marcel Sroczyk.

Co dalej? W czwartek 3 października o godz. 20:30 Nafciarze zagrają w Płocku w krajowej lidze z Azotami Puławy, a 5 października - w Lubinie z Zagłębiem.

Nafciarze zagrają wkrótce czwarty mecz w Lidze Mistrzów. Po trzech porażkach powalczą o pierwsze punkty z Fuchse Berlin, 10 października o 18:45 w Berlinie.

Górnik Zabrze - Wisła Płock 20:27 (10:15)

Wisła Płock: Hallgrimsson, Jastrzębski – Daszek 9, Piroch, Janc 2, Sroczyk 2, Susnja, Zarabec 2, Fazekas 3, Krajewski 1, Terzić, Dawydzik 4, Mihić 2, Szita 2.

Górnik Zabrze: Wyszomirski, Ligarzewski – Minotskyi 5, Artemenko 3, Bogacz 3, Morkovsky 3, Racotea 2, Komarzewski 2, Cherkashchenko 1, Szyszko 1, Krępa.

Kary: Górnik - 10 minut, Wisła - 6 minut

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.