Pucharowe zwycięstwo Mazura

Opublikowano:

Pucharowe zwycięstwo Mazura - Zdjęcie główne

Sport Kolejny triumf na przestrzeni kilku dni zapisali na swoim koncie piłkarze Mazura Gostynin. Tym razem podopieczni Waldemara Figurskiego w ramach rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski pokonali Unię Czermno. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

W minionym sezonie Mazur musiał bowiem uznać wyższość ekipy z Czermna w finale OPP, przegrywając niespodziewanie 1-2. Okazja do rewanżu była więc idealna.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Unii, która w 23. minucie po błędzie defensywy Mazura, objęła prowadzenie.
Gostyninianie wyrównali osiem minut później. Na indywidualną akację zdecydował się Rafał Wilamowski. Piłkarz nie utrzymał jednak równowagi i przewrócił się tuż pod polem karnym gospodarzy. Do piłki dopadł jednak Patryk Gronalewski, który uderzeniem z dystansu nie dał większych szans goalkeeperowi Unii. Wynik nie uległ już zmianie do końca pierwszej odsłony, która zakończyła się remisem 1-1.

W przerwie trener Figurski dokonał kilku zmian. Na boisku pojawili się podstawowi gracze, którzy na co dzień występują w IV Lidze: Piotr Dutkiewicz, Bartosz Wiśniewski, bramkarz Adrian Rak, a także napastnik Bartosz Komorowski.

Zmiany pozytywnie wpłynęły na boiskową postawę gostyninian, którzy zaczęli dyktować warunki gry. Przewaga w posiadaniu piłki Mazura udokumentowana została w 65. minucie, kiedy piłkę wrzuconą w pole karne z autu do siatki skierował Damian Surmak.

Drużyna Unii ruszyła do ataku, spychając Mazura do głębokiej defensywy. Unia stworzyła sobie dwie świetne okazje do zmiany niekorzystnego rezultatu. Na posterunku byli jednak Piotr Dutkiewicz i Arkadiusz Wróblewski, którzy ofiarnymi wybiciami z linii bramkowej uratowali Mazura przed stratą gola.

Niestety, w 94. minucie Unia zdołała doprowadzić do wyrównania. Po akcji prawą stroną w pole karne przedarł się Damian Sztendor i po raz drugi zdołał pokonać bramkarza Mazura, doprowadzając tym samym do remisu 2-2.

Wobec braku rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry, do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Te lepiej wykonywali podopieczni Waldemara Figurskiego, którzy ostatecznie wygrali 4-3.

W półfinałowej rywalizacji rywalem Mazura będzie Błyskawica Lucień.

Unia Czermno – Mazur Gostynin 2-2 k. 3-4

1-0 23' Sztendor

1-1 31' Gronalewski

1-2 65' D. Surmak

2-2 90'+4 Sztendor