Reklama

Trzy medale rolkarzy w Skawinie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Trzy medale rolkarzy w Skawinie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Ekipa UKS Zwoleń Team wróciła z trzema medalami z organizowanego po raz siódmy Wyścigu na Rolkach w Skawinie, który odbywał się jako jedna z części XIV Biegu Skawińskiego.

Ekipa UKS Zwoleń Team wróciła z trzema medalami z organizowanego po raz siódmy Wyścigu na Rolkach w Skawinie, który odbywał się jako jedna z części XIV Biegu Skawińskiego. 

Impreza biegowa w Skawinie organizowana jest od 2002 roku przez tamtejszy Uczniowski Klub Sportowy Jedynka i od lat przyciąga tłumy kibiców i uczestników. Tym razem na starcie stanęło 3 tysiące zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w biegu głównym na dystansie 10 km, biegu na milę, a także w biegu na rolkach (na dystansie 9 km) i biegach na łyżworolkach dla dzieci i młodzieży. 
Ekipa UKS Zwoleń Team do Skawiny wybrała się w trzyosobowym składzie i wróciła z trzema medalami. Adrianna Kafarska wygrała rywalizację w kategorii K14-K19, Maja Michalska w tej samej kategorii dotarła na drugim miejscu, a Łukasz Flejszer był pierwszy w M30-39.

– Zakładaliśmy, że będzie szybko i ciężko. I tak było. Trasa z dwoma 180-stopniowymi nawrotami, zwężeniami ulicy, progami i podjazdami zmuszała zawodników do pełnej koncentracji od startu do mety. Założeniem minimalnym było wprowadzenie dziewczyn do pierwszej trójki w kategorii K14-19 i to nam się udało. Szkoda, że mi nie udało się wejść do pierwszej trójki w open. Na pocieszenie jest pierwsze miejsce w kat. M30-39 – opowiada Łukasz Flejszer. – Po 700 metrach od startu oderwała się czwórka najszybszych speedowców, mknąc średnio 42,5 kilometra na godzinę. Wraz ze mną w czołówce byli Paweł Ciężki, Bartosz Chojnacki i Mateusz Solga. Niestety, odpadłem z prowadzącej grupy na 4 km przed metą, na której miałem zaledwie 300 metrów straty do zwycięzców. 

W trakcie najbliższego weekendu ekipa ze UKS Zwoleń Team wystartuje w Gorlicach w kolejnych zawodach cyklu Pucharu Polski, a w niedzielę w Rozłazinie czeka ją „I etap Pucharu Kaszub”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE