Reklama

Turniej o Puchar FEA: gospodarze górą!

Opublikowano:
Autor:

Turniej o Puchar FEA: gospodarze górą! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport II Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar FEA przeszedł już do historii. W zawodach rozegranych w ubiegłą sobotę, w pełnowymiarowej hali sportowej w Łącku wystąpiło 10 drużyn. Najlepsi okazali się gospodarze, tuż za ich plecami znalazły się dwie ekipy z Płocka, zaś Mazur Gostynin uplasował się na 9. pozycji.

II Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar FEA przeszedł już do historii. W zawodach rozegranych w ubiegłą sobotę, w pełnowymiarowej hali sportowej w Łącku wystąpiło 10 drużyn. Najlepsi okazali się gospodarze, tuż za ich plecami znalazły się dwie ekipy z Płocka, zaś Mazur Gostynin uplasował się na 9. pozycji.

Turniej odbył się pod patronatem Wójta Gminy Łąck Zbigniewa Białeckiego. Pomysłodawcą i organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Football Education Academy Łąck .
W rozgrywkach przeznaczonych dla zawodników z rocznika 2009 i młodszych wzięło udział 10 drużyn: Young Champion Płock, Wisła Płock, DELTA Słupno, Zorza Szczawin, Mazur Gostynin, FEA Łąck, FEA Łąck II, FEA Łąck III,  FEA Gostynin2010,FEA Gąbin.

Podczas inauguracji w rzędach wraz z trenerami gotowych do gry stanęło ponad 100 uczestników. FEA Łąck reprezentowały trzy drużyny.

Zawody otworzył i przywitał przybyłe drużyny Prezes UKS FEA Łąck Pan Marcin Mofina, a następnie głos zabrał Wójt Gminy Pan Zbigniew Białecki. Anegdota opowiedziana przez Pana Wójta, na temat szkolenia najmłodszych, już na wstępie, wprowadziła zgromadzonych w wyjątkowo ciepły klimat.

Doskonała zabawa i niesamowite emocje nastąpiły, gdy na boisku pojawili się piłkarze! Pamiętajmy, że zawodnikami były dzieci 9-letnie i młodsze. Dla wielu z nich był to pierwszy poważny turniej. Młodzi piłkarze dawali z siebie wszystko! Choć to dzieci, na boisku walczyli już jak dorośli sportowcy. Widok małych, zaangażowanych graczy cieszył oczy kibiców. I oto chodzi! To właśnie podczas takich spotkań maluchy rozwijają swoją pasję i miłość do futbolu.
Każda drużyna występowała w reprezentacyjnych strojach, w swoich barwach. Doskonale czując smak rywalizacji, zawodnicy godnie prezentowali swój klub!

Zespoły rywalizowały w dwóch grupach, systemem każdy z każdym , po 12 minut. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 3 punkty, za remis 1, za porażkę 0. Następnie odbyły się półfinały i mecze o poszczególne miejsca. A na końcu finał! W sumie odbyło 28 piłkarskich spotkań, które przyniosły niesamowite wrażenia i wspaniałe bramki.
Wszystkie spotkania na boisku dostarczyły wiele emocji.
Po zaciętej rywalizacji w meczu finałowym , toczonej zgodnie z zasadą fair play, między Football Education Academy Łąck oraz Young Champions Płock (1:0), pierwsze miejsce zajęła drużyna z Łącka!

Z radością informujemy, że upragniony Puchar zostaje u nas, w Łącku! Cieszymy się bardzo, gratulujemy drużynie oraz trenerowi!

Choć najważniejszym celem była zabawa i promowanie tak pięknego sportu jakim jest piłka nożna, zobowiązani jesteśmy podać klasyfikację końcową turnieju.
1. FEA Łąck
2. Young Champion Płock
3. Wisła Płock
4. FEA Łąck II
5. FEA Gąbin
6.DELTA Słupno
7.FEA Łąck III
8.Zorza Szczawin
9. Mazur Gostynin
10. FEA Gostynin2010

Serdecznie gratulujemy! Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale. Pierwsze trzy miejsca zostały uhonorowane pucharami oraz drużyny otrzymały piłki adidas Telstar Ekstraklasa.

Trenerom wszystkich drużyn wręczono mały upominek, zestaw czasopism Asystent Trenera.
Jak przystało na prawdziwym turnieju, muszą być nagrody indywidualne.Przyznano trzy wyróżnienia w postaci statuetek.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Aleksander Bartosiak z drużyny FEA Łąck
Najlepszym bramkarzem Krzysztof Lewandowski (0 straconych goli!), zawodnik drużyny FEA Łąck
Królem strzelców ogłoszono Tomasza Dąbrowskiego, zawodnika SSM Wisły Płock
 

Oczywiście zgodnie z tradycją gościnności przybyłym drużyną był zapewniony ciepły obiad, przygotowany w szkolnej stołówce, a także słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice zawodników FEA . Serdeczne podziękowania kierujemy w Państwa stronę. Było pysznie!

Serdeczne podziękowania kierujemy do Panów Tomasza Biegańskiego i asystenta za pomoc medyczną podczas turnieju! To naprawdę duży komfort, kiedy o nasze dzieci dbają fachowcy Dziękujemy sędziom – Panu Marcinowi Nowickiemu, Panu Kamilowi Śniecikowskiemu i Panu Kamilowi Rychlińskiemu za sprawne prowadzenie meczów.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów. Serdecznie dziękujemy za bezcenną i bezinteresowną pomoc, za okazanie nam dobrej woli i hojności, dzięki której kolejny raz mogliśmy zrealizować dziecięce pomysły i marzenia .

Pani Izabeli Lewandowskiej z firmy ISKRA za ufundowanie 16 plecaków Adidas FEA, dla zawodników drużyny, na co dzień trenującej w Gąbinie oraz nagrody, piłki adidas Telstar Ekstraklasa. Bardzo dziękujemy!

Panu Robertowi Wieczorkowi z firmy ŚWIAT DLA TWOJEGO AUTA za transport dla drużyny FEA Łąck na turnieje oraz wsparcie finansowe organizacji turnieju! Wielkie podziękowania.

Ponadto dziękujemy Panu Zbigniewowi Białeckiemu za objęcie honorowego patronatu nad turniejem. Za pomoc i zaufanie. Turniej odbył się przy wsparciu finansowym Gminy w ramach realizacji zadania publicznego

,, Upowszechnianie Kultury Fizycznej i Sportu w roku 2018 na terenie Gminy Łąck”.

Podziękowania składamy także na ręce wszystkich, którzy ofiarowali pomoc w organizacji tego piłkarskiego wydarzenia.

To było prawdziwe święto futbolu!
Fantastyczna promocja piłki nożnej wśród dzieci.

Pierwszy tegoroczny turniej przeszedł już do historii, ale cała machina nie zwalnia tempa!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE