Reklama

Turniejada 2018 – Trójka wygrała o włos [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Turniejada 2018 – Trójka wygrała o włos [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W tegorocznej edycji Turniejady reprezentacja Szkoły Podstawowej numer 3 wygrała cztery z ośmiu konkurencji. Niewiele jednak brakowało, by gospodarze musieli uznać wyższość „Jedynki”.

W tegorocznej edycji Turniejady reprezentacja Szkoły Podstawowej numer 3 wygrała cztery z ośmiu konkurencji. Niewiele jednak brakowało, by gospodarze musieli uznać wyższość „Jedynki”.

W imprezie, którą od lat organizuje Gostyniński Szkolny Związek Sportowy we współpracy z SP 3 Gostynin, tym razem wystartowało sześć szkół podstawowych z powiat gostynińskiego – „Jedynka”  i „Trójka” z Gostynina oraz placówki z Trębek, Lucienia, Pacyny i Białotarska.
Zaczęło się od dwóch konkurencji dla pierwszoklasistów. W sztafecie z szarfami bezkonkurencyjni byli gospodarze czyli SP 3, wyprzedzając „Jedynkę” i Pacynę. W rywalizacji z kółeczkami Pacyna ponownie zajęła miejsce na najniższym stopniu podium, za to Jedynka i Trójka zamieniły się miejscami, dzięki czemu obie ekipy po dwóch pierwszych konkurencjach miały po jedenaście punktów.
Zmagania uczniów klas drugich rozpoczęły się od „zmiotki”, w której najlepsza była Jedynka, wyprzedzając Trójkę i SP Trębki. W unihokeju wygrała ekipa Trójki, wyprzedzając Jedynkę i Trębki. Po czterech konkurencjach szkoły z Gostynina wciąż pochwalić się więc mogły równym dorobkiem punktowym. 
Trzecioklasiści zaczęli od toczenia piłek, w którym wygrała Jedynka przed Trójką i Pacyną. Sporą wpadkę Trójka zaliczyła w rzucaniu piłkami do kosza, zajmując w nim dopiero trzecie miejsce, za Pacyną i Jedynką. Szósta konkurencja dała więc Jedynce samodzielne prowadzenie w klasyfikacji generalnej z dwupunktową przewagą nad SP 3.
Do kolejnego remisu w walce szkół z Gostynina doprowadziła pierwsza ze wspólnych konkurencji. Trójka okazała się najlepsza, a Jedynka zadowolić się musiała trzecią lokatą, wyprzedzona jeszcze przez Trębki. O wszystkim decydować więc miała ostatnia konkurencja – sztafeta z piłkami. Trójka okazała się w niej lepsza od jedynki o 0,76 sekundy. Trzecia lokata przypadła w tej konkurencji szkole z Lucienia.
Po zliczeniu wyników wszystkich konkurencji okazało się, że najwięcej punktów na swoim koncie zgromadziła SP 3, wyprzedzając SP 1 i SP Pacyna.

Klasyfikacja końcowa:
1. miejsce – SP3 Gostynin (43 pkt)
2.  miejsce – SP1 Gostynin (42) 
3. miejsce – SP Pacyna (27)
4. miejsce – SP Trębki (26)
5. miejsce – SP Lucień (20)
6. miejsce – SP Białotarsk (10)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE